main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jörgen Pettersson kõnet pidamas. IIGA

Jörgen Pettersson kõnet pidamas. IIGA

Saarte mängudega võivad liituda Vahemere saared

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
16.09.2021
09:53

Rahvusvahelise Saarte Mängude Assotsiatsiooni (IIGA) peakomitee esimees Jörgen Pettersson ütles Guernsey Press Sportpodis, et hetkel käib töö võimalike uute organisatsiooniga liituda soovivate saartega ja lõplikud otsused langetatakse järgmisel suvel.

„Saarte mängude tuleviku osas on kindel, et 2025 mängud toimuvad Orkneyl ja kaks aastat hiljem toimuvateks võistlusteks valmistub Ynys Mon,“ ütles antud intervjuus Jörgen Pettersson.

„Nad on küll erinevas situatsioonis, kuid mõlemad saared on valmis mänge korraldama pandeemiast sõltuvalt. Me ei saa mõelda sellele, mida oleks võinud teha, peame arvestama sellega, millega oleme nende aastate jooksul harjunud ja toimetame edasi nii hästi kui vähegi võimalik.“

Jörgen Petterssoni sõnul otsitakse endale jätkuvalt ka uusi liikmeid. Hetkel kuulub IIGA-sse 23 liiget, kuid maksimaalselt saab organisatsiooni kuuluda 25 saart. „Me oleme seisukohal, et mida rohkem on meil liikmeid, seda rohkem arendame sporti saartel,“ märkis Jörgen Pettersson.

„Meil käivad hetkel läbirääkimised mitme potentsiaalse saarega. Konkreetsemaks peaks asjad selles osas saama järgmisel suvel, kui meie esindajad saavad Guernseyl kokku. Kui kõik sujub meie plaanide kohaselt, siis saavad uute saarte sportlased võistleda juba Guernseyl 2023. aastal.“

Pettersson lisas, et täna on raske öelda, kas soovijad täidavad ka organisatsiooni seatud kriteeriumid, sest töö selles suunas on alanud ja käib. Samas ei soovinud Pettersson veel uute võimalike liitujate osas konkreetseks minna. „Liiga vara öelda, sest läbirääkimised käivad, kuid nad jäävad Vahemere kanti. Mulle isiklikult meeldib, kui kõik 25 kohta on täidetud,“ lausus ta.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.