main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saarte mängude sportlased lükkasid telklaagris elamise tagasi

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
14.12.2022
08:28

Järgmisel aastal Guernseyl toimuvate Saarte mängude korraldajad kavatsesid majutada kuni 700 sportlast telkides koos vajaliku varustatuse, toitlustuse ja kvaliteetsete rajatistega, kuid plaan ei leidnud toetust.

Telklaagris majutamise eesmärk oli leevendada survet enam kui 30 hotellile ja muule mängude jaoks reserveeritud võõrustajatele, kuna kardeti, et sportlaste ja ametnike jaoks napib voodeid.

Plaanid aga ei leidnud sportlastelt suurt toetust ja ühe põhjusena toodi välja see, et telgis ööbimise hind on võrdne juba olemasoleva majutusega. „Eelmisel aastal püstitasime näidistelgi, et inimesed seda näeksid. Tahtsime saarte inimeste jaoks soodsamat eelarve valikut,“ ütles mängude direktor Julia Bowditch.

Ta on pettunud, et idee ei olnud osalejatele ahvatlev. Selle ettevalmistamiseks oli tehtud palju tööd, kuigi rahalist kahju polnud. „Põhiprobleem oli see, et kulude vähendamiseks oli meil vaja 500-700 inimest, kuid huvi selle vastu oli piiratud,“ lausus Bowditch.

Suured võistkonnad ei mahu ühte kohta

Voodikohti 3200 inimese jaoks, kes peaksid juulis üritusele tulema on piisavalt, kuid see tähendab, et mõned võistkonnad tuleb tõenäoliselt laiali jagada. Hotellide esindajad, kellega Guernsey Press rääkis ütlesid, et nad olid Saarte mängude ajaks täis broneeritud.

“Me kavatsesime anda saartele oma tsoonid, sest teame, et meeskondadele meeldib kokku hoida. Ka meeskonnad muutuvad palju suuremaks, ”ütles pr Bowditch. „Mõnel saarel on rohkem kui 200 võistlejat, sealhulgas Jerseyl ja Mani saarel ning Guernseyl osaleb kuni 300 sportlast. Meil on tõesti suured, üle 150-liikmelised võistkonnad ja mõned Guernsey hotellid on palju väiksemad, seega tahtsime pakkuda saartele võimalust, et nad saaksid kõik ühes kohas ööbida.“

Rahvusvahelise Saarte Mängude Assotsiatsiooni esimees Jorgen Pettersson proovis juulis saart külastades näidistelki. Ta ütles, et see variant on “hiilgav idee”. „Lõpuks pole Saarte mängudel võisteldes oluline mugavus, sa oled siin seikluse pärast. See on seiklus nii majutuses kui ka spordis,“ sõnas ta.

Majutus on korraldajatele väljakutse

Julia Bowditchi sõnul on kõigil mängudel osaleda soovijatele majutus paigas, kuigi plaanid majutada 700 sportlast kämpingusse jäi nõudluse puudumise tõttu ära.

„Näitasime neile kämpingu võimalust ja vastukaja oli väga piiratud – inimeste eelistus oli ööbida hotellides ja ise toitlustada,“ märkis Bowditch. „Saared on oodanud konkurentsi, osalejate arvud on kahe aasta jooksul kasvanud, nii et see on olnud väike väljakutse, kuid oleme saartega koostööd teinud.”

Bowditch ütles, et majutusele lahendusi otsides on uuritud mitmeid erinevaid võimalusi, sealhulgas kruiisilaevad, ajutised majutusüksused ja telkidega küla. On olnud mitu inimest, kes on pakkunud külalismeeskonna liikmetele oma kodudesse majutamist, kuid võistkonnad on soovinud võimalikult palju koos püsida.

Saared peavad esitama oma lõplikud numbrid detsembri lõpuks ja kinnitama oma majutuse. Kui see on tehtud, vabastatakse kõik kasutuses olevad ruumid, mis on nõuetele vastavad.

Mängud toimuvad 8.-14. juulini ja üritusel osaleb eeldatavasti üle 3000 inimese.

 

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.