main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saaremaa võrkpallist valmib raamat

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
30.05.2018
07:51

Koduloolasel Anne Treil on valmimas 120 leheküljeline raamat „Meenutusi Saaremaa võrkpallist vol 1“, millega soovitakse tähistada saarlaste osalusel 50 aastat tagasi võidetud NSV Liidu meistritiitlit.

196. aasta augustis saavutas Tallinna Kalevi võrkpallimeeskond otsustavas kohtumises Moskva Armee Keskspordiklubi üle võidu ja tuli NSVL meistriks. Meeskonnas olid saarlased Peeter Sepp, Tarvi Uljas, Taivu Uljas ja Anti Penu. 2018. aasta suvel saab sellest suursündmusest 50 aastat.

„Idee pakkus välja Tarvi Uljas,“ rääkis Anne Trei. „Tarvi arvas, et kuna võrkpalli suurvõit tähistab oma juubelit, siis tuleks seda kuidagi tähistada. Ühtlasi peaks väärtustama ka treenereid, kes neid õpetasid. Ja kuna Saaremaa võrkpallist pole üldse mingit uuringut tehtud, siis palus ta minul koduuurijana selle asja ära teha.“

Raamatus pälvivad tähelepanu ka edukad treenerid Hugo Mets, Erich Truumure, Haljand Rüütel ja Sinaida Sillart. Raamatust saab ülevaate võrkpallimängu arengust Saaremaal 20. sajandi 90. aastateni. Teos on rikastatud paljude fotode ja treenerite märkmetega.

„Algul mõtlesin, et minu jaoks on see väga raske teema, aga muuseumiga ja olümpiamuuseumiga koostööd tehes hakkas asi lahenema ja tänaseks on praktiliselt valmis,“ rääkis Anne Trei, kes küsis selle ilmumiseks vallalt 3700 eurot toetust.

Plaanide järgi on valmimas ka raamat „Meenutusi Saaremaa võrkpallist vol 2“. „Mina istusin kõvade võrkpallimeestega koos ja teise teeb mees, kes on võrkpalliga hästi lähedalt seotud ja selle võtab ette Mihkel Lutšenko,” rääkis Anne Trei..

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.