main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Naiskond väljakul. Allan Mehik

Naiskond väljakul. Allan Mehik

Saaremaa võrkpallinaiskond hakkab mängima esiliigas

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
23.09.2021
12:44

Kui eelmisel hooajal mängis Saaremaa võrkpallinaiskond Rahvaliigas, siis tänavu pannakse end proovile taas aste kõrgemal ehk Esiliigas.

„Rahvaliigaga võrreldes on see kindlasti samm edasi,“ märkis Saaremaa Võrkpalli Liidu juhatuse liige Kristi Põld. „Naistega sai teemat arutatud ja kõik leidsid, et kodu ja laste kõrvalt on aega rohkem treenida ja ka mängida. Esiliigas on ka rohkem mänge ja vastased ka muidugi tugevamad.“

Naiskonnas hakkavad mängima kohalikud naised ja neiud, võistkond on komplekteeritud kogenud mängijatest, keda hakkavad toetama andekad noored. „Põhituumiku moodustavad meil kogenud mängijad ja tasapisi püüame kaasata ka võimalikult palju noori,“ selgitas Kristi Põld.

Naiskonna nimekirja kuuluvad Kaia Piipuu, Elsa Putku, Marju Noor, Kristi Põld, Eveli Iloste, Maarja Helm, Annabel Metsalu, Janne Järvalt, Gerli Gull, Cristin Lepp, Maria Varik, Raili Sepp, Krislin Heinsoo, Gethe-Maria Roomets, Kaari Liis Pihel, Grete Aavik ja Maritte Järvelaid.

Peatreenerit esialgu ei ole. Treeningute läbiviimisele panustab Cristin Lepp, mängudel toimetab naiskond ise. „Oluline on saada kokkumäng toimima, praegu oleme oma tegemistega ikka päris algfaasis,“ tõdes Kristi Põld.

Liigas mängib kaheksa naiskonda. Kristi Põllu sõnul on eesmärk mängida võimalikult hästi ja igat mängu minnakse loomulikult võitma. „Võistkonnad on väga võrdsed, kuid tugevad ja oleks super, kui Saaremaa naiskonnal õnnestub mängida end esikolmikusse,“ lausus ta.

Saaremaa/Kuressaare naiskond mängis esiliigas hooajal 2016/17, kui saavutati kaheksa naiskonna konkurentsis 4. koht. Järgmisel hooajal aga võideti liigas hõbemedalid. 2018/19. aastal mängis Saaremaa naiskond Meistriliigas, kus võideti pronksmedalid.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.