main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saaremaa võrkpallil oluline tähtpäev

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
30.08.2023
08:39

Eile 55 aastat tagasi, 29. augustil 1968. aastal võitis Tallinna Kalevi võrkpallimeeskond Moskvas AKSK 3:0 ja kindlustas NSV Liidu meistritiitli! Võit punaimpeeriumi pealinnas keskarmeelaste üle oli Praha veriste sündmuste taustal juba iseenesest kangelaslik vägitükk, aga sellega kaasnenud olümpiavõitjamaa esivõistluste valitsejaks tõus tähistab Eesti võrkpalli tähetundi. 

Dünamo keskstaadioni võrkpalliväljakul kell 18:00 alanud mängus võidetud geimid 15:9, 15:13 ja 15:4 kuulutasid uue meistri sündi, viimane punkt nopiti Henn Karitsa või Tarvi Uljase servist (siinkohal lähevad andmed lahku) ning kuna suurde olümpiakoondisse meie mehi ei tahetud, sai maratonhooaeg viimaks ometi läbi. Sel hetkel oldi võimete tipul, rinnutsi võinuks vastamisi minna kellega iganes, kas või nõukogude esinduse endaga – sellesamaga, kes kaks kuud hiljem Mexicos olümpiakulda kaitses.

Turniir oli olnud omanäoline ja kulutas omajagu. Kõrgliigas lõi kaasa 12 meeskonda, omavahel mängiti läbi neli korda, Kalev võitis 44 mängust 32, kusjuures 14 viimast mängu järjest. See, et koondislased nopiti klubidest välja poole hooaja pealt, on üldteada, aga kas või kui palju see üldse paremusjärjestust muutis, jääb vaieldavaks. Kindel on aga see, et täna 55 aastat tagasi tegid eesti mehed teoks iseenda ja oma rahva unistuse ning selle meenutamisest ei saa kunagi küllalt.

volley.ee

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.