main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Javier Jimenez rünnakul. Irina Mägi

Javier Jimenez rünnakul. Irina Mägi

Saaremaa Võrkpalliklubi on taas karikafinaalis

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
27.11.2019
21:14

Kahel varasemal hooajal Eesti meeste võrkpallikarikavõitjaks kroonitud Saaremaa Võrkpalliklubi asub pärast poolfinaalis Selver Tallinna 3:0 üle mängimist 29. detsembril Saku suurhallis tiitlit kaitsma.

Kuna Saaremaa võitis kodus esimese kohtumise 3:1, siis piisas Tallinnas Audentese spordihallis kahe geimi võidust. “Me läksime kindlasti võitma seda mängu, mingi kahe geimivõidu peale mõtlemine ei vii kusagile, sest mäng on pikk, kõike võib juhtuda ja ka kuldne geim võib tulla,” märkis peatreener Urmas Tali.

Nii algas kohtumine tasavägiselt ja võõrustajad tõotasid külalistele lahingut. Saaremaa jäi 5:8 ja 18:21 kaotusseisu. Raskest seisust tuldi aga välja, kui esmalt viigistati 21:21 ja kui Selveri kapten Karli Allik servis võrku oli esimene geimivõit 25:23 käes.

“Esimene geim otsustas tänase mängu,” tõdes Urmas Tali. “Nad alustasid hästi, aga me saime 18 pealt murdepalli ja edasi läks rahulikumalt. Muidu oleks madistamist kindlasti palju rohkem olnud.”

Järgmises mindi juba kindlalt peale ning saadi edu 4:0 ja 8:5. Selver tuli siiski järgi ja viigistas 15:15. Henri Treiali rünnaku järel sai Saaremaa uuesti ette 19:16 ja Javier Jimeneze kolm serviässa vormistasid vajaliku 25:19 võidu.

Pärast finaali pääsu kindlustamist saatis Urmas Tali Keith Puparti asemel väljakule Helar Jalgi ja Beau Grahamit asendas Harri Palmar. Pingevabas võitluses jäi Saaremaa lõpuks 25:21 peale.

Kahe mängu kokkuvõttes sai Urmas Tali hinnangul paljuski määravaks esimeses kohtumises väljakul olnud vastaste jaoks ootamatu koosseis. “Selver ootas midagi muud,” selgitas peatreener.

“Markus Uuskari vedas meid hästi. Kokkuvõttes realiseerisime me paremini ja meie mitmekülgsus rünnakul oli efektiivne. Nende puhul teadsime, et on üks mees, kes on võimeline tooma 30 punkti.”

Saaremaa edukaim oli 17 punktiga Daniel Maciel, 13 punkti lisas Javier Jimenez. Selveri meeskonna poolel jäi Karli Alliku kontole seekord 10 punkti.

Teises poolfinaalis kohtuvad Pärnu Võrkpalliklubist kahel korral jagu saanud Bigbank Tartu ja TalTech, kes alistas kahel korral esiliigaklubi EstNor/Kiili. Selle paari avamäng toimub 8. detsembril ja korduskohtumine 10. detsembril.

Urmas Tali sõnul on oma võimalused selles vastasseisus ja TalTechil, kuid need peaks olema siiski minimaalsed.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.