main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Punkt on teenitud. Gertrud Alatare

Punkt on teenitud. Gertrud Alatare

Saaremaa Võrkpalliklubi alustab poolfinaalseeriat Pärnu Võrkpalliklubiga

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
15.03.2019
08:46

Eesti meeste võrkpallimeistrivõistlustel pääses Saaremaa VK otse poolfinaali, Pärnu VK lülitas veerandfinaalis kindlalt konkurentsist TalTechi, võites esimese mängu 3:0 ja teise 3:1.

Saaremaa meeskonna peatreeneri Urmas Tali sõnul saab seerias määravaks mentaalne valmisolek ja mängijate tervis. “Eelkõige saab otsustavaks võistkonna sisemine valmisolek ja et mingied jamasid ei juhtuks vigastuste jms osas,” märkis saarlaste loots, lisades, et pärast Credit24 finaali on saanud tegeleda kõikide vajalike elementidega ja ta loodab, et saab meeskonna ühtsesse löögirusikasse.

“Kaotasime ka kodusaali eelise, sest juba sügisel oli saal avamängu kuupäeval teatrietenduseks broneeritud. Ent usun, et see ei saa selles seerias määravaks. Motivatsioon on samuti tagasi, loomulikult olime pärast Credit24 Meistrliiga finaalikaotust löödud, aga sellest oleme nüüdseks üle saanud ja valmis finaali pääsu eest võitlema. See vastasseis on võrkpallisõprade jaoks tõeline maiuspala.”

Pärnu VK juhendaja Avo Keel ootab oma meeskonnalt poolfinaalseerias võitlemist ka raskes olukorras. “Vastasel on komplekteeritusest tulenevalt variante mitmeid, kellega tulla – kes nurgas või kes sides või kes diagonaalis,” lausus ta.

“Eks me peame kõikideks variantideks valmis olema ja selleks hetkel ka tööd teeme, et mingi esialgne kondikava paika panna. Enda meestele on mul põhiline ootus see, et kui me geimis punktidega või mängus geimidega kaotusseisu jääme, siis käed rüppe ei vaju. See on läbi hooaja probleemiks olnud. Kui kõik on hästi, siis jaksame ja emotsioon on üleval, aga nii kui raskeks läheb, on liiga palju ooteasendis olemist, et mis nüüd saab. Seal tuleb mõelda, kuidas paremini ja agressiivsemalt mängida.”

Pärnu poolel on hetkel küsimärgi all nurgaründaja Illia Kovalovi kaasa tegemine esimeses mängus. “Tema osas pole veel täit kindlust, aga usun, et teises mängus on ta olemas. Teised on terved ja rivis,” lisas juhendaja.

Selle poolfinaalseeria avamäng toimub 16. märtsil kell 17.00 Pärnus, teine kohtumine 21. märtsil kell 19.00 Kuressaares, kolmas 24. märtsil kell 17.00 Kuressaares. Vajadusel peetav neljas kohtumine toimub 28. märtsil kell 20.00 Pärnus ja viies 30. märtsil kell 20.00 Kuressaares.

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.