main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saaremaa kultuuri – ja spordikalender kultuuri poole kaldu

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
23.12.2017
13:04

Sain enda seinale panemiseks viimastel aastatel juba traditsiooniliseks saanud üllitise ehk Saaremaa kultuuri- ja spordikalendri. Tegu on kindlasti väärt ettevõtmisega, kus kultuuri- ja spordiinimesed saavad oma aasta üritusi reklaamida ja huvilistel on võimalus jälgida, kuhu ja millal kaasa elama minna. Usun, et paljud on seda võimalust kasutanud.

Vabandust kultuurirahvas, aga kõik ei ole vähemalt minu jaoks siiski parimas korras ehk tasakaalus. Nimelt on kogu kalender kultuuri poole kaldu ja seda juba aastaid. Viimases kalendris olevast 14 suurest pildist on vaid kaks spordist. Siin tekibki minul ja olen ka teistelt kuulnud küsimust – miks nii?

Siin ei saa öelda, et valikut pole olnud, sest väikeseid pilte meie spordist jagub küllaga, suuremalt esiletoomiseks peaks materjali jaguma. Tavainimene, kes kalendri saab ei tea ja ega ei peagi olema kursis, kes on kalendri koostaja ja mis alustel see kokku pannakse, kuid kui ilmselgelt tasakaalust väljas olevad proportsioonid panevad imestama, siis on põhjust puudusele tähelepanu juhtida.

Ei oska öelda, kas spordirahvas on olnud siin ise passiivne ja ei ole suutnud enda huvide eest seista. Lause, et esikaane pildi valisid välja kultuuriinimesed ja see on nende soov mind päriselt ei rahulda.

Aga ma ei tea ka kui innukalt spordiinimesed üldse selles kalendri koostamise protsessis sõna võtsid, nii et äkki kivi hoopis sinna väravasse. Aga kui nii, siis küsin spordimeeste ja -naiste käest, miks te ei lase enda häälel kõlada?

Aga kui olete olukorraga rahul, siis mina ei ole. Meie spordil on hetkel käes väga head ajad, parimad võistlevad maailma tipus, meie sportlased on erinevates koondistes, traditsioonilised spordiüritused toovad saarele palju rahvast ja saarlaste endi sporditegemine on tõusuteel.

Siin sooviks, et järgmisel aastal oleks kalendri esikaanel meie spordikangelaste pilt. Saan aru, et valiku tegemine saab olema selle juures raske, sest neid, kelle hulgast valik teha on meil oi, oi, oi kui palju. Ja usun, et meie kultuuriinimesed elavad selle üle, kui ka näiteks mai, juuli või oktoober oleks ka pildis spordi päralt.

Aga meie kultuurirahvale soovin ka uueks aastaks jõudu. Te olete tublid, aga tublid on ka sportlased. Teeme nii, et meie oleme teiega ja teie olete meiega.

Alver Kivi

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.