main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saaremaa sai Aasta Spordipealinn 2015 tiitli

Kategooriad: Spordipealinn
Autor: Alver Kivi
19.12.2014
17:55

Täna õhtul anti Valga Kultuuri- ja Huvikeskuses toimunud maakonna spordiaasta lõpuüritusel Saaremaale üle 2015. aasta Spordipealinna tiitel.

Eesti liikuva spordipealinna eesmärk on tõsta piirkondliku liikumisharrastuse aktiivsust, tutvustada laiemale avalikkusele kohalikke spordisündmusi ja –rajatisi, tuua piirkonda uusi ja aktiveerida kohalikke spordivabatahtlikke.

Tiitlit vastuvõtmas käinud Saaremaa Omavalitsuste Liidu esindaja Veiko Viil ütles, et kindlasti saavad meie spordirahvas, klubid ja ürituste korraldajad järgmisel aastal rohkem tähelepanu. „Liikumisaasta hakkab küll kohe läbi saama, kuid loodan, et tänavusi vilju nauditakse aktiivselt ka järgmisel aastal,“ tõdes ta.

Spordipealinnaks olemine on unikaalne võimalus ühel piirkonnal aasta vältel keskenduda spordi- ja liikumisharrastuse teemale, ellu viia uusi spordivaldkonda arendavaid ettevõtmisi ning luua seoseid erinevate tegevuste vahel piirkonnaüleselt.

Valga maavanem Margus Lepik ütles Valgamaa spordipealinn 2014 aastat kokku võttes, et saavutati päris palju. „Algatasime mitmed uued võistlused ja sarjad, saime Valga-Valka jooksule sisse uue hingamise, koolitasime võistluste korraldajaid, sportlasi ja treenereid,“ tõi ta välja olulisemad ettevõtmised.

„Mitme oma projektiga jõudsime me tähelepanu osas ka maakonnast välja, tekkisid uued heategevusüritused millest mitmed alles kestavad.“

Saarlastele soovitab Margus Lepik asjast kinni võtta. „Katsuge endale ja üritustele tähelepanu saada,“ märkis maavanem. „Rahalaeva ta ei too, kuid see on võimalus rahvas liikuma tuua ja teadustada enda tegemisi väljapoole maakonda. Ja kõige tähtsam, et meil on nüüd tänavatel liikujaid palju enam, kui varem.“

Saare maavanem Kaido Kaasik, Kuressaare abilinnapea Madis Kallas, Saaremaa Spordiliidu juhatuse esimees Kalev Kütt, Saaremaa Omavalitsuste Liidu esimees Raimu Aardam ja MTÜ Spordiaasta juhatuse esimees Ott Pärna allkirjastasid koostööleppe 23. augustil, millega kinnitati, et koos töötatakse heas usus spordipealinna aasta õnnestumise nimel.

Allakirjutanud järgivad spordipealinna head tava, mis eeldab ühiste eesmärkide seadmist ja nende elluviimisel omavahelist koostööd omavalitsusüksuste ja organisatsioonide üleselt.

Spordipealinna staatus on piirkonnale ka omamoodi tunnustuseks senise spordialase tegevuse eest ning võimaldab tõmmata kodukanti spordiaktiviste ja korraldada riikliku ja rahvusvahelise tähtsusega spordiüritusi.

10.-12. juulil 2015 toimuvadki Saaremaal Eestimaa suvemängud, kus osaleb umbes 4000 spordiinimest kõigist Eesti piirkondadest. Novembris külastas Kuressaaret Eestimaa Spordiliit Jõud delegatsioon ja Saaremaa Spordiliidu eestvedamisel saadi ülevaade käimasolevatest ettevalmistustest.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.