main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saaremaa ralli korraldamisele otsitakse valla poolset toetust

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
14.11.2017
08:17

Saaremaa vallavanem kohtus eile Saaremaa rallit korraldada sooviva initsiatiivgrupiga, kes uuris võimalusi leidmaks ettevõtmise jätkumisele omavalitsuse senisest suurem toetus.

Vallavanem Madis Kallas ütles, et tema juures käisid rallispordisõbrad, kes ei soovi veel enne konkreetseid tegevusi avalikkuse ette tulla. Saarte Häälele teadaolevalt on nende hulgas ka mitmed varasemad ralli korraldamisega seotud inimesed.

„Mehed uurisid, kas kohalik omavalitsus oleks valmis arvestatavas mahus võidusõidule õla alla panema,“ rääkis Madis Kallas, lisades, et igal juhul vald 51. Saaremaa ralli korraldamist toetab. „Nüüd on küsimus, mis kujul ja mis summas. Palusin neil teha konkreetse pakkumise kirjalikus vormis, et oleks teada täpsed numbrid ja tegevused, mida saata volikogusse hindamiseks. Palju detaile on vaja täpsustada, et oleks teada mida tähendab teede hooldamine, kas prügi korjavad nemad või vald ja nii edasi.“

Saaremaa ralli korraldajatele antav valla poolne toetus peab olema selge veel selle aasta jooksul ja Madis Kallase sõnul sõltub paljugi lõplikust summast. „Aga kui me räägime viie kohalisest numbrist, siis seda reservi realt ei tahaks võtta,“ lausus ta.

„Sooviks siis juba nii, et kõik oleks järgmise aasta eelarves olemas. Volikogu saab sel aastal anda omapoolse põhimõttelise heakskiidu ära, vaatamata sellele, et järgmise aasta eelarvet veel arutatakse.“

MTÜ Saaremaa Ralli saatis septembri keskel Eesti autospordi liidule kirja, kus anti teada, et 50. ralli jääb nende korraldamisel viimaseks. Viimased 11 aastat ühe ja sama meeskonnaga Saaremaa rallit korraldanud Toomas Sepp tõdes, et iga asi saab kord otsa.

“Meil ei ole tulevikuvaadet ja motivatsiooni,” tunnistas rallidirektor. “Maksimum on saavutatud, suuremaks ja laiemaks arenemise võimalusi enam pole. Saaremaal on piir täielikult ees ja seda taset hoida läheb järjest raskemaks.”

Eesti Autospordi Liit on 51. Saaremaa ralli toimumiseks esialgu broneerinud 2018. aasta 12.-13. oktoobri.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.