main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saaremaa purjetajad. Argo Nurs/SMS

Saaremaa Optimist purjetajad võistkondlikult Eesti parimad

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
22.08.2023
08:51

Hiiumaal toimus noorte purjetamisvõistlus Kärdla Race, kus selgitati ühtlasi välja ka Eesti meistrid. Mõõtu võttis ligi 180 Optimist, Zoom8 ja ILCA4 purjetajat Eestist, Lätist ja Ukrainast. Neli päeva tihedaid ja pingelisi võistlusi tõid Saaremaa purjetajatele rohkelt medaleid.

Optimistide üldarvestuses saavutas Robert Matt pronksmedali. U12 vanuseklassis toodi koju kolmikvõit: 1. Robert Matt, 2. Kimmo Kalle ja 3. Kiur Arro.

Üldarvestuse tulemused: 6. Jacob Putnik, 7. Kimmo Kalle, 9. Tobias Kalle, 13. Uku Vesberg, 17. Kiur Arro, 18. Miia Kubjas, 24. Jaco Putnik, 29. Anni Kubjas, 46. Christofer Ado Kasin, 64. Aleksander Medri, 68. Grete Alma Kasin. Lisaks anti välja ka Eesti meistrivõistluste parima meeskonna tiitel Optimist klassis ja ka selle karika said seekord endale Saaremaa sõitjad.

Zoom8 võistlusklassis saavutas Trinette Välisson pronksmedali. 10. Jakob Kalle, 22. Eleanor Leedo, 28. Georg Kasin, 30. Eva Mägi, 36. Klaus Alles, 37. Andra-Elizabeth Võeras.

Klassis ILCA4 saavutas tüdrukute arvestuses Meribel Vahstein hõbemedali ja poiste arvestuses saavutas Olger Hannes Mets pronksmedali. 10. Artur Ader, 15. Uku Mägi.

Saaremaa Merispordi Selts

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.