main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Punkt on teenitud. Kati Sokko

Punkt on teenitud. Kati Sokko

Saaremaa mängib Euromängud Ukrainas

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
17.11.2020
12:17

Euroopa võrkpalliliit on otsustanud, et madalaimas eurosarjas ehk CEV Cupil, kus löövad tänavu kaasa nii Pärnu kui ka Saaremaa, jätkatakse koroonaviiruse leviku tõttu hooaega n-ö mullides. Mõlemad Eesti klubid peaksid olema mängutules vahemikus 8. kuni 10. detsember, vahendab võrkpall24.

Saaremaa Võrkpalliklubi peab oma “mulli” mängud 8. kuni 10. detsembrini Ukrainas Horodoki linnas. Saarlased kohtuvad kaheksandikfinaalis kohaliku klubiga, kes peaks olema igati võidetav vastane. Juhul kui saarlased edenevad kaheksa parema sekka, ootab neid ees duell Lissaboni (Portugal), Riia Tehnikaülikooli (Läti) või Prahaga (Tšehhi).

Lissabon on koha “mulli” juba taganud ja ootab vastast viimase kümnendi jooksul esmakordselt eurosarjas osaleva Riia ja Praha paarist. Lätlased ja tšehhid peavad praeguse info kohaselt omavahelise mängu varem ära.

“Ma arvan, et meil on hea võimalus jõuda veerandfinaali. Seal tuleks aga ilmselt vastu Lissabon, kes on juba päris kõva vastane,” hindas Saaremaa klubi juht Hannes Sepp hetkeseisu.

Et saarlased püsivad Eesti karikasarjas veel konkurentsis – finaalikoha eest mängitakse Tallinna Selveriga -, ohustab eurosari nende võimalikku finaalmängu. Eesti karikafinaal on nimelt kavandatud 22. detsembriks. Hetkel pole aga veel täit kindlust, kas välismaalt naastes peavad saarlased jääma kümneks päevaks eneseisolatsiooni või mitte.

“Kui peaksime karikafinaali jõudma ja oleksime kümme päeva pärast euromängudelt naasmist karantiinis, poleks selline lahendus kuigi mõistlik,” möönab Sepp. “Pealegi, kui korjame veel kuskilt ka viiruse üles, siis on seoses karikafinaaliga jama käes. Hetkel on palju detaile seoses euromängudega veel lahtised. Tahame igal juhul eurosarjas mängida, kuid vaatame, mis lähiajal saab.”

Rohkem selgust peaks saabuma seoses eurosarjaga sel nädalal.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.