main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Alari Saar ja Johan Vahter on töö ära jaganud. Irina Mägi

Alari Saar ja Johan Vahter on töö ära jaganud. Irina Mägi

Saaremaa liberote tööjaotus annab meeskonnale lisakäigu

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
13.02.2020
10:38

Saaremaa Võrkpalliklubi on Balti liigas ainus, kes mängib kahe liberoga. Johan Vahteri ja Alari Saare vaheline konkreetne tööjaotus peab tegema meeskonna tegutsemise tulemuslikumaks servi vastuvõtul ja kaitsemängus.

Saaremaa Võrkpalliklubi peatreener Ioannis Kalmazidis ütles, et talle meeldib mängida kahe liberoga ja on väga hea, kui saab seda võimalust kasutada. “Selle meeskonnaga liitusin ma alles kuu aega tagasi ja see pole päris minu otsus, kuid mulle kaks liberot sobivad, seda enam, et mõlemad mehed mulle meeldivad,” märkis peatreener.

Kui üldiselt kasutatakse kahe liberoga mängus ühte vastuvõtul ja teist kaitses, siis Saaremaa meeskonnas sõltub kõik vastase servist. Alari Saar on väljakul kui on oodata tugevat hüppelt servi, Johan Vahteri ampluaaks on planeerivad servid.

“Mõlemad mehed on võimelised mängima nii tugeva, kui planeeriva servi vastu, aga selline tööjaotus annab meile rohkem kindlust ja mõlemad mehed on teinud häid esitusi,” tõdes Ioannis Kalmazidis, lisades, et muidugi saab mõnedes momentides nii vastuvõtul, kui kaitsemängus mängida paremini, kuid siin sõltub palju ka vastasest.

“Kui nad löövad pikalt servi, siis muudame pisut oma vastuvõtu ja kaitseformatsiooni, sest Javier (Jimenez) ei ole selles elemendis just kõige parem käsi väljakul ja tal on rohkem raskusi planeeriva serviga. Kuigi see pole ka just kõige suurem probleem püüame liberote kasutamisega leida lahendusi.”

Aastate eest TTÜ meeskonnas Madis Pärteliga vaheldumisi libero positsioonil mänginud Alari Saar ütles, et koos Johan Vahteriga tehakse oma tööd, kuigi pisut keerulisemaks teeb asja see, et ei saa kogu aeg väljakul olla.

“Juss on rohkem väljakul, kui saame ise järjest punkte või löövad vastased planeerivat. Kui vastane lööb kogu aeg hüppelt servi, siis mina olen kogu aeg väljakul,” selgitas Alari Saar. “Mõni võistkond on selline, kes lööb ainult hüppelt servi, siis olen mina terve mängu väljakul. Kui on vastupidi, siis on jälle Juss ainult väljakul. Midagi rasket ei ole, aga halb on see, et nii jääd vahepeal külmaks ja on keeruline korrektselt mängu sekkuda.”

Konkurentsist rääkides toonitas Alari Saar, et mõlema jaoks on esmane olla meeskonnale võimalikult kasulik. “Üks teeb oma asja hästi ja teine oma asja hästi, koos oleme paremad. Kalmazidis on õpetanud meile alt vastuvõtu tehnikat, mis on meie meestel valede liigutustega ja ta püüab juurutada õiget positsiooni. Tänu sellele peaksid ka tulemused paremaks minema.”

Ka Johan Vahter tõdes, et kahe liberoga mäng on kindlasti teistsugune, kui muidu. “Praegu on töö ära jagunenud ja kui on võistkonnas võrded liberod, siis tuleb leida kesktee,” lausus ta tunnistades, et mänguaeg on jäänud küll väiksemaks, aga siin pole midagi teha ja päris nulli ka kummalegi anda ei saa.

“Tuleb olla rahul sellega, mis on,” märkis ta. “Saame tööjaotuse puhul oma vastuvõttu rohkem harjutada ja mingil määral on see asi, mis ma teen ka paranenud. Konkurents on meil ikka ja see on loomulik osa, sest igal positsioonil käib võitlus ning see on vaid edasiviiv.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.