main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saarlastest oli parim Aivar Sõrm. Alver Kivi

Saarlastest oli parim Aivar Sõrm. Alver Kivi

Saaremaa I Malefestivali kiirturniiri võitis suurmeister Daniel Fridman

Kategooriad: Male
Autor: Alver Kivi
20.09.2020
19:22

Laupäeval ja pühapäeval Kuressaares mängitud Saaremaa I Malefestivali kiirturniiri võitjaks tuli suurmeister Daniel Friedman (Saksamaa), kes edestas poole punktiga suurmeister Nikita Meshkovsi (Läti). Kolmas koht läks Leedu 19-aastasele suurmeistrile Paulius Pultinevicusele, kellel oli lätlasest omakorda pool punkti vähem.

Viimasesse 11. vooru läksid Friedman ja Meshkovs võrdsete punktidega, viiki oli jäänud ka meeste omavaheline kohtumine. Fridman suutis suurmeister Kaido Külaotsa (Eesti) vastu saada võit, lätlane Meshkovs pidi kaasmaalse Tom Kantansi vastu leppima viigiga.

Turniiri võitja sõnul tõstis viimane voor pinge lakke, kuid õnneks lahenes olukord tema kasuks.

Kaotusteta turniiri läbinud Fridmani sõnul oli vastane enne viimast vooru punkti võrra maas ning pidi minema võidule, mistõttu ei proovitud viiki pakkuda.

Naiste arvestuses oli parim 13. koha saanud Mai Narva.  Parimaks eestlaseks tõusis viimase vooruga 18-aastane tallinlane Kirill Chukavin. Saaremaa mängijatest olid 33. Aivar Sõrm 6, 42. Marko Siil 5, 46. Milde Burkova 5, 48. Hendrek Kelder 5, 49. Rain Kilumets 5, 57. Martin Kallas 4 ja 60. Jaak Turja 4 punkti. Kokku osales 69 maletajat.

Suurmeister Daniel Fridman kiitis Spaa Hotellis Rüütli mängitud Saaremaa turniiri korraldust ning ütles, et tuleb võimaluse korral hea meelega tagasi.

Maletajate nimel lõputseremoonial sõna võtnud Kaido Külaotsa tuleb praegusel ajal olla tänulik iga võimaluse eest maleturniiril osaleda. Külaotsa sõnul oli Saaremaa turniir suurepärastel korraldatud ning loodetavasti see ka jätkub.

Turniiri peakorraldaja Urmas Randma sõnul läks kolm päeva kestnud turniir vaatamata koroonast tingitud olukorrale igati korda ning lubas, et korraldab Malefestivali ka järgmisel aastal.

Saaremaa I Malefestivalil toimus neljapäeval Jaan Ehlvesti simultaan, reedel välkturniir ning laupäeval ja pühapäeval kiirturniir. Lisaks andis peakorraldaja Urmas Randma simultaani lastele ning peeti ka viie osavõtjaga lasteturniir.

Saaremaa I Malefestivali korraldas MTÜ Treeningpartner, peasponsoriteks on Saaremaa vald ja MTÜ Võimalus. Kuressaare Rüütli Spaa hotellis toimuva turniiri toimumisele on õla alla pannud üle 20 Saaremaa ettevõtte.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.