main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saare Golfis avatakse esmaspäeval Eesti esimene footgolfi väljak

Kategooriad: golf
Autor: Alver Kivi
26.08.2016
10:18

Saare Golf avab esmaspäeval kell 15 esimesena Eesti golfiväljakutest koostöös Sportland Eestiga footgolfi ehk jalgpall-golfi mängimise võimaluse.

Meeleolukalt mängivad väljaku avatuks Kuressaare linnapea Madis Kallas, Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak, Eesti Golfi Liidu esindaja Piret Sepp, Eesti jalgpallikoondise mängija Liis Lepik ning esiliiga B suurim väravakütt Maarek Suursaar, samuti golfi ja footgolfi väljaku arhitekt Lassi-Pekka Tilander, põleva jalgpalliga trikitab Eno Lins.  Väljaku avamisele on oodatud kõik jalgpalli ja golfihuvilised, et tutvuda footgolfi olemusega ja saada esimene mängukogemus.

Saare Golf tegevjuhi Marko Kaldoja Saare sõnul on footgolfi mänguvõimaluse loomist kaalutud kaua. „Otsustasime avada mänguvõimaluse nüüd sügisel, et testida, kuidas nii saarlastele endile kui külalistele meeldib, et teha järgmisi plaane. Eesmärk on saarel vaba aja veetmise võimaluste rikastamine ning spordialade-ülese koostöö arendamine,“ selgitas ta.

Footgolfi mõtles välja endine FC Barcelona mängija Juan Manuel Asensi ja esimene footgolf võistlus peeti 2009. aastal Hollandis. Mäng on kombinatsioon golfist ja jalgpallist. Jalaga on vaja lüüa jalgpall võimalikult väheste löökidega auku rakendades golfireegelid ning tulemuse märkmise viisi. Riietus sportlik ja vastavalt ilmale, jalga lamedapõhjalised spordijalanõud, nt jooksutossud. Saare Golf treeneri Mari Suursalu sõnul on mäng väga populaarne Ameerikas, kus alates 2006. aastast on avatud ligi 700 footgolfi väljakut. 2012. a. loodi ka Rahvusvaheline Footgolfi Liit, kes korraldas aastal 2012 esimesed maailmameistrivõistlused.

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.