main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Auto on võistluseks valmis. Erakogu

Auto on võistluseks valmis. Erakogu

Robert Virves ja Sander Pruul Soomes kuuendad

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
30.09.2019
16:21

Noor Saaremaa rallipaar Robert Virves – Sander Pruul saavutas Soomes Mad-Croc SM Ralli Salo-Turku’st SM3 klassis kuuenda koha.

“On ülimalt hea meel, et meil õnnestus sellest rallist osa võtta, sest Soome teed on koduste teedega võrreldes oluliselt keerulisemad ja tehnilisemad nii sõidu kui legendi koostamise poole pealt ning just sellised rallid arendavad väga palju,” vahendas Robert Virves oma facebooki leheküljel.

Ralli algas saarlastele üsna ehmatavalt, kui juba esimese katse kolmandas kurvis sõitis tagumine ots alt ära, sest keskmise seguga rehv ei hakanud lihtsalt õhtul nii külma temperatuuriga tööle.

“See ehmatas meid päris ära ja peale seda võtsime ka hoogu maha, kuid siiski tekkis reedel kahe katse peale liialt palju ärevaid momente, kuid lõpp hea kõik hea ja auto jäi terveks ning esimese päeva lõpetasime kuuendl kohal, kaotust esimesele 22 sekundit,” märkis Robert Virves.

Teisel päeval oli juba temperatuur oluliselt kõrgem ja oli juba oluliselt mugavam sõita. Saarlaste eesmärgiks oli harjuda teedega ja sõita omas turvalises tempos ning mida katse edasi, seda lähemale jõuti ka esimestele ja kahel katsel sõideti ka kolme hulka.

“Tagantjärgi tarkusena võib öelda ka seda, et teinekord tuleks kohapeal ka eelnevalt väike test teha, sest teede profiil ja iseloom on niivõrd erinev, et võttis ikka natukene aega enne kui hakkasime aru saama, kuidas siin sõita võiks,” tõdes Robert Virves.

“Kokkuvõttes oleme aga võistlusega väga rahul, sest sõitsime tempoga kus oli palju varu ja lisaks hakkasid meid teisel päeval kimbutama taas väikesed tehnilised probleemid. Kogemus ise oli mulle ja Sandrile tulevikuks väga oluline ja loodame, et meil avaneb ka tulevikus võimalus põhjanaabrite juures võistelda. Nüüd aga teeme juba ettevalmistusi koduseks ralliks.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.