main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Rauno Tamme rünnakul. Alver Kivi

Rauno Tamme rünnakul. Alver Kivi

Rauno Tamme: võtaks saarlase koha vastu küll

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
01.08.2020
06:30

Kui Saaremaa Võrkpalliklubi neli aastat tagasi kutsus Rauno Tamme oma meeskonda, ei osanud mees ette kujutada, et ta rajab endale siia kodu ja loob pere ning näeb nüüd enda tulevikku just saarlasena.

„Hea meelega võtaks selle saarlase koha vastu, aga annan endale aru, et lihtsalt ei saa siin midagi,“ märkis Saaremaa Võrkpalliklubis neljandat hooaega alustav nurgaründaja Rauno Tamme, lisades, et 5-6 aastat tagasi ei kujutanud ta ette, et võiks end nii tõsiselt Saaremaaga siduda.

„Saarlased on ikkagi Saaremaal sündinud, mina olen mulk ja elanud Lääne-Virumaal ning sportlaskarjääris mänginud 5-6 linnas. Aga hetkel siis toimetan Saaremaal ja siia tahaks pidama jääda küll. Ega mul juuri pole, aga ühe panin ise maha ning kõnes on sõna kena külge jäänud, mida mandril elavad sõbrad ikka ära märgivad.“

Rauno Tamme tunneb, et kogukond on ta vastu võtnud. „Peamine, et inimesi ei peta,“ lausus ta. „Olen kolme hooaja jooksul olnud ainuke mittesaarlane, kes võistkonda kuulunud ja nii on tekkinud palju uusi tuttavaid. Mind ei vaadata, kui välismängijat, pigem suhtutakse rohkem kui oma poissi.“

Varem vaid tänu võistlustele Saaremaale sattunud Rauno Tamme hinnangul on kindlasti oluline inimestega vabalt suhelda ka väljaspool võrkpalli. Suvel andis ta lastele trenne ja rahvaga rääkis võimalusel ka muudel teemadel. „Mõnus on olnud olla ja austus peab olema vastastikune,“ lisas ta.

Soov olla Saaremaal mõjutas ka Rauno Tamme valikut jätkata Saaremaa Võrkpalliklubiga. „Kindlasti tahab iga mängija olla seal, kus on tema pere ja kodu ning selline võimalus on privileeg,“ leidis nurgaründaja.

„Saaremaa klubi mängib Eestis kõige kõrgemal tasemel ja on Euroopas edukas. Minul on tõestamist veel palju. Ma ei ole kindlasti mugavustsoonis ja oma koha eest meeskonnas peab võitlema.“

Plaan siduda end Saaremaaga ka tulevikus on Rauno Tammel kindel. Kui tekib võimalus ja talle klubi meeldib, siis võib-olla käiks ta korra mängimas ka välismaal ja mängida tahaks ta ka nii kaua kui võimalik. Pärast sportlaskarjääri näeb Tamme end toimetamas Saaremaal ja soov on olla treener.

Saaremaa võrkpalliringkondades ongi olnud juba jutuks, et meie võrkpalli uueks loojaks võiks saada just Rauno Tamme. „Mulle võiks see roll ja amet sobida küll,“ märkis ta. „Treener oleks huvitav väljakutse. Kunagi sooviks end ka meestega proovile panna, aga kindlasti peab veel palju õppima. Aga isegi, kui treeneriametiks ei lähe, siis elu ja töö oleks ikkagi Saaremaal.“

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.