Kõrgeima sõidu võitjad Karmen Udeküll ja Gracija ning Eeva Helga Kupits ja Western. Elise Maria Trei

Ratsutajate vaheajakarika kolmas etapp peetud

Kategooriad: Ratsutamine
28.03.2017
06:03

Pühapäeval, 26. märtsil toimus Kurevere tallis Vaheajakarika 3. etapp. Võistlus osutus üheks talvehooaja suurimaks ratsavõistluseks Saaremaal. Päeva peale tehti erinevatel kõrgustel tervelt 60 starti.

Päeva alustasid noored ratsanikud ja noored hobused. Mõõtu võeti proovikivi nimelises parkuuris, kus rada koosnes maalattidest või ristikesteks. Jätkuvalt on pealekasv suur ja proovikivi starti asus 18 võistluspaari. Esikolmiku saavutasid Minni Hobutegevuse ratsutajad. Vigadeta sõidu ja kiireima ajaga lõpetas raja Johanna Liset Oder Eiffelil saavutades 1. koha. 2. koha sõitis välja Katariina Aulik samuti ponil Eiffel ja 3. Veroonika Saarma Hestial.

Järgmiseks sõiduks oli võimalik valida, kas sõita 60 või 70 cm kõrgusel takistussõitu. Tegemist oli taas kiirus-puhtus parkuuriga. Sel kõrgusel saavutas 23 võistluspaari seast 1. koha Katariina Aulik Rheal Minni Hobutegevusest. Järgnesid Reinu ratsatalu ratsutajad- 2. Kerli Malm Aroomil, 3. Anni Liisi Lauk Wendyl, 4. Rando Rosljuk Aroomil ja 5. Triin Tõnisots Wiktoorial.

Erinevalt esimestele sõitudele oli järgnev 80/90 cm parkuur ümberhüpetele, kus põnevust jätkus lõpuni välja. Stardis oli Saaremaa poniratsutajate paremik. Väga tasavägiste ümberhüpete järel saavutas 1. koha Marie Adele Abel Wiktoorial. Talle järgnes samuti Reinu ratsatalu ratsutaja Karmen Udeküll, kes saavutas 2. koha ponil Wild Beauty ja 3. koha ponil Roosi.

Päeva lõpetas tõusva raskusega 100 cm parkuur. Esikolmik kuulus taas Reinu ratsatalu ratsutajatele. Põnevas võistluses saavutas 1.koha Karmen Udeküll Gracijal. Talle järgnes Eeva Helga Kupits, kes saavutas Gracijal 2.koha ja Westernil 3.koha.

Enne Vaheajakarika finaaletappi on kõrgema arvestuse punktiseis väga tasavägine. Esimest kohta jagavad tervelt 3 ratsanikku- Eeva Helga Kupits, Danii Marii Sillamägi ja Marie Adele Abel. 70 cm arvestuses on juhtimas Anni Liisi Lauk ja proovikivis Helena Nõmm. Finaal toimub juuni kuus Reinu ratsatalus.