main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Pildil vasakult auhinnagala õhtujuhid Renaldo Paabel, Ragne Oppe. Tradehouse 2023 stipendiaadid vasakult Kreete Verlin, Ralf Johan Kivi, Robin ja Lisell Jäätma. Tradehouse

Ralf Johan Kivile Tradehouse’i Noorsportlase stipendium

Kategooriad: golf
Autor: Alver Kivi
05.11.2023
08:06

Tradehouse jagas üheteistkümnendat korda välja 20 000 euro suuruse stipendiumi, mille pälvisid kaheksa noorsportlast.

Tänavune stipendiumifond läks jagamisele järgmiste sportlaste vahel: võistlustantsupaar Sarah Sofie Barjabin ja Aleksei Bessonov (5000 eurot), laskesuusataja Mark-Markos Kehva (3000), tõkkejooksja Kreete Verlin (3000), golfar Ralf Johan Kivi (3000), judokas Viljar Lipard (3000) ning vibulaskjad Lisell ja Robin Jäätma (3000).

Tradehouse tegevjuhi Laura Kuldkepp sõnul oli konkursil tase taaskord väga tugev. „Sel aastal jäid aga eriti silma 14–15aastased tublid ja pühendunud noored. Julgustan neid kindlasti ka järgnevatel aastatel uuesti kandideerima, kuna paljud tänaseks edukad sportlased on meie stipendiumi saanud alles mitmendal katsel. Nende noorte suurimad saavutused on alles ees,“ rääkis Kuldkepp.

Tänavune stipendiaat ja Eesti judo ajalugu teinud 19-aastane Viljar Lipard võitis noorima sportlasena Eesti täiskasvanute meistritiitli. Siiski ei piirdu Lipard vaid selle saavutusega ning lõppeesmärgiks on tal olümpiamängude medal. „Mul pole olnud võimalik aktiivselt täiskasvanute turniiridel käia, kuid varasemalt on mul kokku kogutud 320 punkti ning OMi pääsuks on hetkel vaja 1170 punkti, mida on suurema võistluse arvuga väga realistlik saavutada. Tänu stipendiumile saan astuda paar sammu lähemale oma eesmärgile,“ ütles Lipard.

„Stipendiumiga saame eelkõige panustada sportlaste ettevalmistusse ja tugisüsteemi, et aidata neil olla parimas vormis,“ sõnas Kuldkepp.

Igal aastal lisandub kandidaatide loetelusse ka uusi spordialasid, seekord oli esmakordselt esindatud näiteks MMA ja Para Dance Sport. Kokku esitati sel aastal taotlusi 47 erinevale spordialale. Läbi aegade on stipendium määratud üle 60 noorsportlasele ja panus Eesti noortesporti kokku üle 220 000 euro.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.