main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Katsel. Erakogu

Katsel. Erakogu

Raigo Kuusnõmm tuli uue rekordiga Eesti meistriks

Kategooriad: Jõutõstmine
Autor: Alver Kivi
20.11.2016
18:07

Eesti klassikalise jõutõstmise meistrivõistlustel tuli Raigo Kuusnõmm kehakaalus -84 kg meistriks ja püstitas lamades surumises 176 kg uue rekordi.

„Olen võistlustega väga rahul,“ tunnistas Raigo Kuusnõmm.  „Veidi olin pabinas enne võistlusi, et äkki ei võida kuna eelmine jõutõstmise võistlus jääb päris kaugele minevikku, siis ei tundnud end täiesti kindlalt.“

Kükis sai Kuusnõmm kirja kõik kolm katset ja lõpptulemuseks jäi 227,5 kg, mis on tema isiklik rekord. Surumises tegi ta samuti kolm katset ja lõpptulemuseks rekordivääriline 176 kg.

Jõutõmbeks oli ta väsinud ja seal jäi kirja 245 kg, mis oli ka algraskuseks. Kahel katsel proovis ta ka 255 kg tõmmata. Raskused suutis ta küll üles tõsta, aga paraku määruste vastaselt.

„Kokkuvõttes olen õnnelik, sest ikkagi üks meistritiitel juures,“ lausus Raigo Kuusnõmm. „Tulemusega olen rahul kuna ettevalmistus selleks võistluseks oli veidi üle kuu ja vana rasv oli õnneks paks. Proovisin mõned korrad suuremaid raskusi, aga üldjoontes siiski kulturismi suunitlusega.“

Raigo Kuusnõmme sõnul on tal jätkuvalt rõhk ikkagi  kulturismil, kus on plaan veel maailma vallutada. Hetkel on käsil kaalu tõstmine ja võistelda plaanib ta alles 2018 kevadhooajal.

„Jõutõstmises oli see siiski väike külaskäik mitte tagasi tulek,“ lausus ta. „Uuest aastast asun jõusaali ja personaaltreenerina tööle, mis loodetavasti aitab mind spordile veel lähemale ja suudan saavutada paremaid tulemusi. Seda just kulturismis ja pole välistatud, et mõnel jõutõstmise võistluselgi.“

Kehakaalus -74 kg võistles Ott Sagor, kes juuniorides võitis ja avatud klassis oli teine.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.