main banner
Saaremaa Spordisõber logo
i Sarja noorim osaleja Romet Reimal isaga Hiiumaa Rahvaralli kiiruskatsel. Margus Kirs

i Sarja noorim osaleja Romet Reimal isaga Hiiumaa Rahvaralli kiiruskatsel. Margus Kirs

Rahvarallitajad Eesti parimad

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
23.11.2020
08:24

Kui Saaremaa saab kiidelda autoralli maailmameistri Ott Tänakuga ning meil on Euroopa meister Ken Torn ja üha enam oma head klassi tõestav Robert Virves, siis Eesti paremikus on ka rahvaralli tasemel kihutamist harrastavad mehed ja naised.2020. aasta rahvaspordi klubide vahelised Eesti karikavõistlused võitis rahvaralli ja -sprindi arvestuses Thule Motorsport 574 punkti. Saarlastele järgnesid Kadrina Hobiklubi 508 ja BTR Racing 432 punktiga. Kokku osales võistlustel, kes märkisid oma klubiks Thule Motorsport kokku üle neljakümne inimese.

„Kindlasti on see tunnustus nii klubile, kui kõigile meie sportlastele,“ ütles Avo Reimal Saaremaa Tehnikaspordi Klubist. „Oleme olnud erinevates võistlusklassides hästi esindatud, sõitjaid on palju ja see tõi ka positiivse tulemuse. Kokku on meil aktiivseid sportlasi 30-40 ringis ja selle numbriga võib rahule jääda.“

Aasta algul Otepää sprindiga ilusa alguse saanud rahvaspordi hooajale tõmbas loodus pidurit juba esimeste talviste rahvarallidega, kui külma ja lund polnud ning võistlused tuli ära jätta. Kevadel pani võistlused pausile koroona ja kihutamisega sai jätkata alles Saare Fishexport Kihelkonna rahvarallil. Siit läks spordihooaeg hooga käima, toimusid nii sprindid, kui rallid.

Kolmandat aastat välja antaval karikal lähevad paremuse selgitamisel arvesse tulemused erinevatelt rahvaspordivõistlustel nii rallis, kui sprindis. Avo Reimali sõnul on klubi ka varem seda tiitlit püüdnud saada, aga kuna puudus esindatus M&L liigas, siis sai see takistuseks.

„Kuna aga tänavu M&L klassis karikavõistluste arvestuses punkte ei antud, siis tuli võit ka meile,“ märkis Avo Reimal. „Nüüd tahame panna karika vaatamiseks Kuressaare raamatukogu aknale, kus võrkpallurid on oma võite demonstreerinud.“

Rahvaralli annab võimaluse paljudele

Saaremaa rallil või teistel suurematel võidukihutamistel meie parematele kaasa elades tekib kindlasti paljudel ka soov end proovile panna ning esimesed võimalused ja katsetused pakub selleks rahvaralli.

Avo Reimal rääkis, et just noortele on rahvaralli esimene võimalus teha alaga tutvust ja end proovile panna. „Mulle teeb väga palju head meelt, et nende arv on viimastel aastatel hästi palju suurenenud,“ lausus ta.

„Kui viis aastat tagasi oli noorteklassis 10 osalejat, siis nüüd 30 ja rohkem. Vanematele sõitjatele on see omakorda võimalus vahel oma autol gaas põhja panna ning sõita rallit, kui rahakott ei võimalda või kui ei taha sportlikul rallil osaleda. Rahvarallil osalemisel ka ajakulu väiksem.“

Samas on ka neid, kes end ka suures rallis proovile panevad ja nii olid tänavu klubi sportlastest Saaremaa rallil stardis Henri Pihel, Daniel Lüüding ja Karl-Kenneth Neuhaus. „Kindlasti on rahvaralli sõidud olnud neile heaks hüppelauaks,“ tõdes Avo Reimal.

Ka üldine harrastajate arv on aasta-aastalt kasvanud. On neid, kes võistlevad ainult kohapeal, kuid mõned käivad võimalusel ka teistel Eesti rallidel ja kui tahetakse kokkuvõttes midagi saavutada, siis peab nii toimima.

Karikaid jagus Thule Motorsporti esindajatele ka individuaalselt. Rahvaralli kõige kiiremate ja võimsamate masinate 4WD hooaja teise koha said Henri Pihel – Martin Vihmann. Naiste arvestuses olid teised Aira Lepp – Ain Lepp. J18 klassis sõitsid end kolmandaks Karl-Kenneth Neuhaus – Inga Reimal. Rahvasprindi karikasarjas tuli meistriks J18 võistlusklassis Karl-Kenneth Neuhaus, 4WD klassi teine oli Martin Vaga ja SU teine Martin Tanning.

Teekond jätkub

Kuigi karikas on käes, siis kindlasti ei ole eesmärgid täidetud ja sportlastel on oma soovid kuhu püüelda. Kes tahab saada lihtsalt veel paremaks sõitjaks ja on neid, kes vahetavad masinaklasse. „Liigume aina edasi,“ märkis Avo Reimal.

Rahvaralli on osalejale täpselt nii kulukas, kui sõitja ise soovib. Kui tahad sõita lihtsalt enda lõbuks on odavam, kui eesmärgid on kõrgemad, siis on ka rahakotile kulukam. Endale seatud eesmärgid tuleb paika panna.

„Kindlasti on harrastatavuse kasvu aidanud Saaremaal korraldatud võistlused,“ lausus Avo Reimal. „Kodus on hea võimalus proovida ning noortel saavad isa ja ema kohapeal võistlusele kaasa elada ning ka vajadusel aidata.“

Mis saab järgmisel hooajal võistluste korraldamisest ei osanud Avo Reimal veel öelda.

Alver Kivi

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.