Purjetajad võistlesid Lohusalus

Kategooriad: Purjetamine
01.09.2020
08:19

Nädalavahetusel toimusid järjekordsed purjetamise Eesti meistrivõistlused Tallinna Jahtklubi karikavõistluste nime all. Võistlused toimusid Lohusalus, mis on teada tuntud oma eriliste ja vahelduvate tuuleolude poolest.

Esimene võistluspäev tõi vaikse tuule, mis teiseks võistluspäevaks oli küll natuke suurem, kuid keerutav. Võistluste viimasel päeval tuli pikalt tuult oodata. Pärastlõunal saabus aga tugevam meretuul, millega saabus kõrge laine. Saaremaa Merispordi Seltsi tiim oli võistlusel 18 noorega.

Optimist klassi sõitjad olid jagatud kahte võistlusrühma. Eesti meistrivõistluste grupis tuli meie noormees Rico Robert Alliksoon pronksmedalile. Samas grupis tegi tublit sõitu Kaur Vesberg saades 5. koha, Trinette Välisson oli 11., Sten Erik Mägi 20. ja Karl Koppel 36. Kokku oli selles grupis 56 võistlejat ning võidu võttis Andrias Sepp Pärnu Jahtklubist

Optimisti juunioride grupi 33 noore seas reastusid SMS-i sõitjad: Jakob Kalle 6., Anni Kubjas 8., Kusti Koppel 25. Võitis Uku Meejärv Rein Ottosoni Purjespordikoolist.

ZOOM 8 klassis oli SMS parimana Henri Lember 18., Artur Ader 22., Olger Hannes Mets 23., Uku Mägi 30. 40 võistleja seas lõpetas esimesena Elisabeth Ristimets Rein Ottosoni Purjespordikoolist.

LASER 4,7-l on Georg Paomees lõputabelis 12., Meribel Vahstein 14., Jason Mäeots 20. Kulla sai kaela Karolin Härm Kalevi Jahtklubiist, stardijoonel oli 48 sõitjat

LASER RADIALil lõpetas Margo Väin kohal number 22. Kokku oli merel 22 selle klassi sõitjat ning võidu viis Leetu Viktorija Andrulyte klubist Kauno sporto mokykla „Bangpūtys“

LASER STANDARDil sai Silver Vahstein 4. ja Peeter Kaju 7. koha. Esikoha pälvis Eesti selle klasssi absoluutne esinumber Karl Martin Rammo, kes esindab Rein Ottosoni Purjespordikooli/ Tallinna Jahtklubi. Startides oli kohal 14 noormeest. Juba nädalavahetusel on võistlustele minemas meie kõige pisemad – LHV klassi sõitjad.