main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Purjetajad küsivad vallalt varustuse ostmiseks toetust

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
13.09.2018
08:32

Saarema Merispordi Selts küsib vallalt 18 060 eurot jääpurjetamise varustuse ostmiseks.

Taotluse esitaja Margus Männik ütles, et eesmärk on jääpurjetamisega tegelevatele noortele pakkuda pikemaajalist võimalust selle spordialaga tegelemiseks. Tema sõnul on täna Saaremaal tublid sõitjad ning suure kogemuste- ja teadmistepagasiga treener, kelle õpilased on maailmameistrid. Puudub aga järgmise astme varustus ja selle lünga tõttu kipub hetkel kogu potentsiaal kaotsi minema.

„Tänaseks on kolm viimast aastat jääpurjetamise ICE Q klassi maailmameistri tiitel Saaremaale toodud. Tehnilist parki on aasta-aastalt suurendatud ja parandatud ning see kajastub nüüd ka tulemustes,“ märkis Männik.

„Paljud tugevad sõitjad hakkavad vanusega sellest klassist välja langema. Nende jaoks on järgmine jääpurjeka klass DN, mida sõidavad ka täiskasvanud. Selle klassi varustus seltsil on aga peaaegu olematu. Selts on jaksanud muretseda 1 komplektse DN-i ja kaks keret. Et need kered jääle saada, oleks vaja terve hulk tarvikuid. Selts seda omavahenditest ei suuda nii kiiresti kui vaja oleks ja seepärast otsitakse lisavahendeid kõikjalt.“

Põhiliseks sihtgrupiks on Saaremaa spordikooli purjetamistreeningutel osalevad noored. Selles trennis käib 80-100 last aastas, neist umbes 20 tegeleb ka jääpurjetamisega. „Kuna soetatav varustus kestab aastaid, siis seda kasutavate noorte arv on kindlasti üle saja,“ lisas Margus Männik.

Oodatavaks tulemuseks on Saaremaa noorte purjetajate kõrged kohad jääpurjetamise DN klassi tiitlivõistlustel. See on tulevikus motivatsiooniks ka teistele noortele selle alaga tegelemisel.  Samuti aitab see kaasa purjetamise kandepinna suurendamisele üldiselt.

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.