main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ott Tänak talvistes oludes. wrc.com

Ott Tänak talvistes oludes. wrc.com

Ott Tänaku debüüt Toyotaga tõi Monte Carlos teise koha

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
28.01.2018
19:50

Ott Tänak ja Martin Järveoja lõpetasid oma karjääri esimese MM-ralli Toyota meeskonnas teise kohaga Monte Carlo rallil. Võitjale Sebastien Ogierile kaotati lõpuks 53,8 sekundiga.

See oli meestele kaheksandaks poodiumikohaks ja sellega korrati Monte-Carlo rallil Markko Märtini ja Michae Parki poolt 2004. aastal välja  sõidetud Eesti rallimeeste parimat kohta.

“See on tegelikult suur kergendus, sest enne rallit olime me teadmatuses, kus me olime ja tegelikult oligi seda keeruline varem teada,” ütles Ott Tänak pressikonverentsil.

“Kokkuvõttes on kõik korras. Suutsime edasi minna samm-sammult, nautisime sõitu üha enam, kuigi tingimused muutusid keerulisemaks. Sain autos hea tunde, meeskond tegi korralikku tööd. Kokkuvõttes rasketes tingimustes nauditav nädalavahetus. Saime ka palju toetust.”

“On tõesti väga meeldiv hooaega nii alustada,” rääkis Ott Tänak, kelle sõnul paistab, et ta on liitunud väga tugeva tiimiga. “Ma tundsin end tõesti mugavalt, see oli äärmiselt raske ralli, kuid meil õnnestus kõigist probleemidest läbi tulla. Viimasel päeval ootasime pisut lihtsamaid tingimusi, kuid jätkuvalt oli jäine. Võtsime rahulikult, sest olime heal positsioonil.”

Ott Tänak on edasise suhtes optimistlik ja ütles, et vaatame mis tulevik toob. “Rootsi ralli on juba rohkem minu koduõues,” vihjas ta Sebastieb Ogieri suunas, kes Monte Carlos nautis koduradasid.

Monte Carlo ralli lõppjärjestus: 1. Ogier, 2. Tänak +58,3, 3. Latvala +1.52,0, 4. Meeke +4.43,1, 5. Neuville +4.53,8, 6. Evans +4.54,8, 7. Lappi +4.57,5, 8. Bouffier +7.39,5.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.