main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ott Tänak Kristjaniga. Raigo Pajula/EOK

Ott Tänak Kristjaniga. Raigo Pajula/EOK

Ott Tänak valiti Eesti aasta meessportlaseks

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
27.12.2017
22:05

Täna selgusid Tallinnas Nordea kontserdisaalis “Spordiaasta Tähed 2017” auhinnagalal tänavuse aasta parimad ja Aasta meessportlane on Ott Tänak.

“Autosport on samasugune sport nagu iga teinegi, kus taustajõul on suur osa, oled sa siis bändimängija või laulad soolot,” ütles Ott Tänak kuldset Kristjanit vastu võttes. “Jäänud on veel üks karikas oma auhinnakappi saada – see on see kõige magusam, aga ka kõige keerulisem. Oleme nüüd Martiniga (Järveoja) uues meeskonnas ning hakkame seda jahtima. Paar aastat tagasi ütles üks Eesti kriitik, et tegeleme barbaarse spordialaga. Selle Kristjani saamine teeb selle tunde eriti magusaks. Olen tänulik Martinile. Pikk tee on minna ja loodame ükspäev tiitli ka koju tuua.”

Ott Tänak oli tänavu MM-sarja üldarvestuses kolmas, võitis etapid Itaalias ja Saksamaal. Lisaks valiti Tänak rallifännide poolt ka WRC sarja aasta piloodiks ja krooniti M-Spordi meeskonna liikmena maailmameistriks. Hooaja kokkuvõttes teenis Tänaku juhitud ralliekipaaž punkte 11 MM-etapilt. Esikolmikusse jõudis Tänak seitsmel korral, võiduni jõudis neist kahel etapil. Lisaks teenis MM-etappidelt Tänak kaks teist, kolm kolmandat ning kaks neljandat kohta.

Aasta meessportlane selgus rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Eesti aasta sportlaste valimisel tegid spordifännid valiku ligi 65 000 korral, spordiorganisatsioone osales aasta parimate valimisel 66 ja spordiajakirjanikke 45.

Tänakule järgnesid vehkleja Nikolai Novosjolov, kergejõustiklane Janek Õiglane, maadleja Heiki Nabi, jalgpallur Ragnar Klavan, võrkpallur Robert Täht ja veemotosportlane Rasmus Haugasmägi.

Aasta võistkond on epee naiskond, kelle koosseisu kuulus ka Kristina Kuusk. “On suur au siin seista,” ütles naiskonna nimel tänukõne pidanud Kristina Kuusk. “Eesti spordil on olnud erakordselt hea aasta ja meie asemel võiks seista siin ükskõik milline meeskond. Sellel aastal ma ei ütle, et saime Kristjani maailmameistritiitli eest. Ma ütleks, et me saime selle nende kõikide aastate eest, mil me oleme pingutanud ja teinud tõsist tööd.”

Aasta naissportlane on vehkleja Julia Beljajeva, aasta treener võrkpallikoondise juhendaja Gheorghe Cretu ning aasta noorsportlane vigursuusataja Kelly Sildaru.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.