main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võitjad. Gazoo Racing

Võitjad. Gazoo Racing

Ott Tänak tõusis ralli maailmameistrivõistluste liidriks

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
17.02.2019
16:18

Rootsi pühapäeval kindla peale sõitnud Ott Tänak ja Martin Järveoja võitsid nii punktikatse, kui ka ralli ja tõusid esimest korda oma karjääris maailmameistrivõistluste punktitabelis liidriks.

“See oli minu jaoks siin Rootsis kaheksas ralli ja on suurepärane tunne võita ka siin lõpuks,” rääkis Toyota Yarisega kihutav Ott Tänak. “See on suurepärane. Ma tean, kui palju mu väga hea sõber Markko [Märtin] surus mind siin Rootsis võitma ja see oli kord juba väga lähedal. Seega olen ma väga õnnelik, et me saime sellega lõpuks hakkama. Power Stagel sõitsin jälle hea rütmiga ja sõitsin pisut kiiremini, kui normaalselt, kuid ikkagi riskimata. Se oli tõesti suurepärane katse.”

Ott Tänak, et oli väga positiivne nädalavahetus. “Reede oli kogu ralli võtmekoht ja meil tuli teha kõik selleks, et võimalikult vähe aega kaotada ning saavutada võimalikult hea positsioon ülejäänud nädalavahetuseks. Peale seda oli meil vaja sõita omas rütmis ja võtta võimalikult vähe riske,” lapsus ta.

Kokkuvõttes kaotas Esapekka Lappi saarlasele 53,7 ja Thierry Neuville56,7 sekundit. Autoralli MM-sarja kokkuvõttes on 1. Ott Tänak 47, 2. Thierry Neuville 40 ja 3. Sébastien Ogier 31 punktiga.

Rootsi MM-ralli JWRC arvestuses olid kolm paremat Tom Kristennson – Henrik Appelskog, Roland Poom – Ken Järveoja ja Jan Solans – Mauro Barreiro. Ken Torn ja Kuldar Sikk oli 10., kaotust võitjatel 24 minutit.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.