main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ott Tänak Monte Carlos. wrc.com

Ott Tänak Monte Carlos. wrc.com

Ott Tänak tõusis Monte Carlos teiseks

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
26.01.2018
20:40

Monte Carlo MM-ralli reedel sõidetud kuuest kiiruskatsest kaks võitnud Toyota Yarisega kihutavad Ott Tänak ja Martin Järveoja tõusid viiendalt kohalt teiseks, kaotades kokkvõttes Ford Fiestal sõitvale prantslasele Sebastien Ogierile 14,9 sekundiga.

“Kindlasti oli sellisest edust enne rallit raske unistada, aga praegu ei saa kurta,” märkis Ott Tänak pressikonverentsil. “Olud olid libedad, eriti pärastlõunal. Peab ütlema, et auto liigub hästi ja tunne on roolitaga hea ja nauditav. Millegi üle kurta ei saa.”

Ott Tänakul õnnestus vahet Ogieriga vähendada tänu prantslase ebaõnnele, kui ta seitsmendal katsel sõitis korraks kraavi ja kaotas seetõttu umbes pool minutit. Tänak jõudis tänu sellele prantslasest üldarvestuses 19,3 sekundi kaugusele.

“Homme on ka kindlasti libedad olud ja rehvivalik on oluline,” tõdes Ott Tänak. “Aga Sebastien on tugev oponent, temale on see kodurada ja sõidab sisulsielt tagahoovis. Saab olema huvitav ja peame kindlasti samamoodi jätkama.”

Päeva esimese poole järel kaotas kolmanda ja kuuenda katse võitnud Ott Tänak Sebastien Ogierile 33,9 sekundiga. “Oli päris keeruline hommikupoolik, kuid meil õnnestus ellu jääda,” tunnistas Ott Tänak. “Esimene katse oli rada niiske nagu me arvestasime. Sellele vaatamata olime me kiired ja kindlustasime oma esimese katsevõidu Yarisega. Me jätkame surumist ja vaatame, mis päev meile toob.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.