main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ott Tänak stardib Rally DirtFishil

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
09.06.2020
11:23

Hyundai Motorsport avalikustas, et osaleb 7. – 8. augustil Otepääl Rally DirtFish’il ning stardis on ka valitsev maailmameister Ott Tänak ja Thierry Neuville.

„Sellest on juba päris palju aega möödas, kui saime viimati Hyundai i20 Coupe WRC autoga kiiret sõitu teha ja ilmselgelt olen hakanud sellest kõvasti puudust tundma,” rääkis Ott Tänak pressiteate vahendusel.

„See on umbes sama tunne, kui pole oma parimat sõpra enam tükk aega näinud. Nii on kodusolemise aeg olnud paras katsumus ja mõte sellest, et saan taaskord päris WRC rooli on väga positiivne. Ma ootan WRC autoga võistlusoludes sõitmist väga ja eriti hea on seda teha kodustel teedel toimuval Rally DirtFish’il.“

Ott Tänaku sõnul on see suurepärane, et tiim võimaldab ka Thierry Neuville’l sõita. „Tema osalemine tõstab kindlasti ka ralli konkurentsi ja pakub fännidele korraliku vaatemängu,“ märkis rallipiloot.

„Korraldajad pingutavad kõvasti, et rallisõpradel oleks võimalik selles kogu maailma jaoks uues situatsioonis võistlusele kaasa elada nii kodus ekraanide vahendusel, kui ka raja ääres jälgides.“

„Vahel tekib tänu fännidele Soomes sõites tunne nagu sõidaksid hoopiski Eestis,“ ütles Thierry Neuville. „Ma usun, et see võrdlus iseloomustab päris hästi seda, kui palju eestlased armastavad rallit ja oma lemmik rallisõitjat. Ootan Eestisse tulekut väga ja usun, et see saab olema üks väga huvitavate ja kiirete katsetega võistlus.“

Hyundai Motorsport’i direktor Andrea Adamo lisas, et käis Eestis eelmisel aastal ja ta nägi, kui suure kirega inimesed sellele spordialale kaasa elavad. „Eesti on üks imeline maa, kus on väga palju rallisõpru,“ lausus ta.

„Ma olen aru saanud, et Rally DirtFish’i meeskond näeb kõvasti vaeva, et tulenevalt COVID-19-st tingitud piirangutest siiski võimaldada vähemalt osadel inimestel rallile kohapeale kaasa elama tulla ja mul on selle üle hea meel.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.