main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ott Tänak. M-Sport

Ott Tänak. M-Sport

Ott Tänak peab Walesi rallit tõsiseks väljakutseks

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
24.10.2017
08:47

Autoralli maailmameistrivõistlused jätkuvad sel nädalalõpul Walesis, kus Ford Fiesta WRC-ga sõitvad Ott Tänak ja Martin Järveoja sõidavad rallivõidu nimel.

M-Spordi võistkond on koduse ralli eel väga heas seisus, sest võimalik on kindlustada tiitel nii sõitjate, kui ka võistkondade arvestuses. Individuaalselt juhib Sebastien Ogier Ott Tänaku ees 37 ja Hyundail sõitva belglase Thierry Neuville’i ees 38 punktiga. Võistkondlikult on M-Spordi edu Hyundai ees 83 punkti.

“Mõistagi on see tiimile väga tähtis nädalavahetus,” ütles mullu samas koos Raigo Mõlderiga teine olnud Ott Tänak M-Spordi pressiteate vahendusel. “Oleme millegi väga erilise kindlustamise veerel ja kogu meeskond rügab kõigest väest, et eesmärgini jõuda. Kui me suudaksime oma nädalavahetuse lõpetada rallivõiduga, oleks veelgi parem.”

Ott Tänaku hinnangul on Walesi ralli igas mõttes klassikaline. Päevad on pikad ja tingimused ettearvamatud, mis teebki sellest rallist aasta ühe suurima väljakutse. “Kui teed Walesis hea tulemuse, siis tead, et oled õnnestunud,” märkis Walesis seitsmendat korda startiv Ott Tänak, lisades, et tal on sellelt rallilt head kogemused.

“Naudin siinseid väga kiireid ja voolavaid katseid. Need võivad muutuda üsna libedaks ja nii-öelda poleerituks teise läbimise käigus, aga veelkord, see ainult suurendab väljakutset, mis teeb selle ralli nii eriliseks.”

M-Spordi meeskonna juht Malcolm Wilson tunnistas, et on raske leida sõnu kirjeldamaks, kui olulise saavutuse lävel sel nädalal ollakse. “Kui asusime Ford Fiesta WRC-d arendama, siis ma teadsin, et meil on inimesed, kes võivad disainida konkurentsivõimelise, rallisid võitva auto,” lausus ta, lisades, et nüüd, kus see on reaalsus, on tõeliselt raske sõnu leida.

“Aga asi pole veel tehtud ja me ei tohi unustada, kui palju väljakutseid nõuab Walesi ralli. Kõik kolm meie sõitjat on tõestanud, milleks nad on Walesis suutelised ja mul pole mingit kahtlust, et kõik kolm võimelised saavutama kõige parema võimaliku tulemuse.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.