main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ott Tanak , Andreas Mikkelsen, Esapekka Lappi. Jaanus Ree

Ott Tanak , Andreas Mikkelsen, Esapekka Lappi. Jaanus Ree

Ott Tänak ja Martin Järveoja võitsid Shell Helix Rally Estonia

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
15.07.2019
08:35

Pühapäeval lõppenud Shell Helix Rally Estonia võitjad Ott Tänak ja Martin Järveoja lähevad ajalukku, kui esimesed ametliku WRC promotsiooniralli võitjad.

Karikad andsid kolmele paremale üle Shell Shell Business Manager Europe Samuel Redondo ja Eesti Autospordi Liidu president Ari Vatanen. Ralli võitjakiivrid andsid üle Shell Helix Rally Estonia korraldajad Urmo Aava ja Tarmo Hõbe.

Pühapäeval sõidetud kuuel katsel esikuuikus suuri muutusi ei toimunud. Toyota Yaris WRC-ga kihutanud Tänaku ja Järveoja edu teisena lõpetanud Hyundai Motorsport sõitjate Andreas Mikkelseni ja Anders Jaeger-Amlandi ees oli 1.03,5.

„Suurepärane nädalavahetus,” ütles Ott Tänak. “See rahvamass, kes siin koos oli on lihtsalt vapustav. See, et selline sündmus just Eestis toimub, on super nii sõitjate fännide kui ka WRC meeskondade.”

Ott Tänak ütles, et hea tulemuse kõrval tehti ära palju tööd ja see on tema jaoks oluline saavutus. “Nüüd ootab ees Soome MM-ralli, kus oleme esimesena rajal ja see saab olema taas korralik väljakutse,“ lausus rallipiloot.

Kolmas koht kuulus Citroen Racing sõitjatele Esapekka Lappile ja Janne Fermile, neljandad olid Elfyn Evans ja Scott Martin M-Sport meeskonnast, viiendad Craig Breen ja Paul Nagle Hyundai Motorsport meeskonnast. Kuues koht kuulus uuema põlvkonna Ford Fiesta WRC autoga startinud Markko Märtinile ja Kristo Kraagile.

Estonian Junior Challenge klassis, kus sõidetakse Ford Fiesta R2 autodega võidutsesid kaks sõitjat uute Fiesta R2 autodega. Ken Torn ja Kauri Pannas edestasid Roland Poomi ja Ken Järveoja 58,3 sekundiga ja Robert Virves ning Sander Pruul kaotasid klassivõitjatele 2.15,2, nende kasutuses oli eelmise põlvkonna Fiesta R2.

“Lõuna-Eesti mägised teed said läbitud probleemivabalt ning nautisime seda sõitu täiega! Suur kummardus ning tänu kõikidele toetajatele ja fännidele, kes meile kaasa elasid. Kohtume juba nädala pärast Itaalias,” vahendas kokkuvõttes 19. koha saanud Ken Torn.

EMV5 klassis sõitsid end teiseks Lauri Peegel – Anti Eelmets. “Eesmärk oligi ralli lõpuni sõita, kuna eelmise ralli katkestasime käigukasti purunemise tõttu,” vahendas Lauri Peegel.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.