main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Oskar Nisu Norras 86.

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
22.08.2021
10:08

Norra velotuuri 159 km pikkusel kolmandal etapil lõpetas EvoPro Racing rattur Oskar Nisu võitjast 13.35 hiljem ja sai 86. koha.

Oskar Nisu sõnul on tal pärast eelmisel pühapäeval kukkumist Gp Jef Scherensil tunne, et keha on veidi paigast ära. Kuna tiimil füsiot ei ole, siis peab ta hetkel kuidagi omal käel hakkama saama. Nimelt on tal enne etappe vahepeal tugevad närvi valud alaseljas ning viimasel kahel etapil on veel parem põlv hakanud valu tegema.

„Õnneks asi nii hulluks ei ole läinud, et sõitu väga segaks, aga veidi need asjad häirivad ikka,“ vahendas ta. „Üritan siin teipimise, rullimise ja venitamisega asja paremaks saada, aga nende meetmetega keha tagasi sirgeks ei saa. Seega loodan, et peale Norra tuuri õnnestub mul Belgias mingi füsio/kiropraktik leida, kes mind aidata saab.“

Oskar Nisu sõidust: „Tiimil plaan sama nagu ikka, ehk jooksikutesse oli mees vaja saada. Asja aga raskendas asjaolu, et km 4 tuli üks korralik 6 kilomeetrine tõus, kus ma teadsin, et kui enne seda jooksikud minema ei saa, siis seal ei ole minul küll jõudu, et eest saada ja ma arvan, et sama kehtis ka meie tiimi teiste meeste kohta. Nii et km 0 panin ma esimese litri, saime korraks vahe isegi sisse, aga kiirelt olime pundis tagasi. Panin siis kohe uuesti, kuid kordus sama stsenaarium. Ning peale neid kahte üritust alustasimegi varsti juba tõusu. Sinna käis selline võitlus nagu finishiks ja põhimõtteliselt 5 esimest venda, kes sinna hooga peale lendasid ka eest said. Nende taga tõmbas Ineos üle tee laiali ja oligi kõik, jooksikud läinud ja meil jälle tühjad pihud. Hoog tõmmati nii maha, et me vahepeal põhimõtteliselt seisime. Ma pole sellist asja veel varem näinud. Edasi tegigi Ineos tempot ja hoidis jooksikuid 3min peal, kuni 60km hakkas üks 4,5km tõus. Sinna lendas Lotto Jumbo sellise hooga peale, et oli kohe aru saada, et nüüd siin läheb see asi juppeks. Ja nii ka oli. Panin enda selle hooaja parima 5′ poweri ja hooaja parimalt teise 10′ poweri ja sellega olin omadega tõusu otsas kuskil autode vahel. Laskumisel painutasin ikka korralikult, et pundi teine pool kätte saada, mis õnneks õnnestus. Ja sealt edasi oligi sõit põhimõtteliselt tehtud. Ees oli umbes 40 meest ja meie pundis oli umbes 50-60 meest. Mingi aeg üritati veel järgi saada ja vahe püsis 1min kandis, aga mingi hetk loobuti ära ja viimased 25km juba sõideti rahulikult. Lõpuks kaotasime 13min ja kohaks 86.

Homme tundub paberi peal aga kõige lihtsam etapp, mis võiks meie tiimile kõige rohkem sobida. Nii et loodan, et suudame selle tuuri ikka positiivsel noodil lõpetada. Tore oleks, kui keegi saaks meist lõpuks jooksikutesse ka. Ja miks mitte ka lõpus midagi korraldada.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.