main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Orkney Saarte mängude maskott on Ola the Orka

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
06.01.2024
10:31

2025, aastal Orkneyl toimuvate Saarte mängude maskoti konkursile esitati 880 võistlustööd ja võitjaks valiti 12-aastase Kirkwalli gümnaasiumi õpilase Sarah Sutcliffe’i „Ola the Orca“.

Orkney kultuuriminister Christina McKelvie MSP ütles: „On olnud fantastiline näha, et Orkney 2025. aasta rahvusvaheliste mängude maskoti kujundamiseks laekus nii palju töid. Kuigi võitjaid saab kahjuks olla ainult üks, on konkurss kohalikele lastele olnud suurepärane võimalus üritusel osaleda, jäädes tõeliselt kogukondlikku vaimu, mille poolest Orkney on tuntud. Tahaksin öelda, et Sarah ja teised, kes oma kavandid esitasid, on väga hästi tehtud ning arvan, et Ola the Orca on mängudele suurepärane täiendus.“

VisitScotlandi ürituste direktor Paul Bush OBE ütles: „Õnnitleme Sarah’d Ola the Orca võitnud kavandi puhul ja palju õnne kõigile konkursil osalenutele. Tore on näha osalemas nii palju noori, kes näitavad sündmuste olulist rolli meie kogukondades, pakkudes võimalust suhelda, nautida ja meeldejäävaid kogemusi jagada.“

Paljudel suurepärastel spordiüritustel on maskotid ja need on üldiselt tegelased, kes lõbustavad fänne, kuid edastavad ka olulisi sõnumeid sündmuse väärtuste või eesmärgi kohta. Saarte mängude esimene maskott oli kass Max 2001. aastal Isle of Manil toimunud mängudel.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.