main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jahid stardis. Jaak Nirgi

Jahid stardis. Jaak Nirgi

Orissaares selgusid Eesti meistrid jääpurjetamises

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
18.03.2018
21:17

Pühapäeval selgusid Saaremaal Orissaares Eesti meistrid jääpurjetamise klassides Ice Optimist ja Monotüüp XV. 

Klassis Ice Optimist riputati kuldne medal kaela Karl Aderile (Saaremaa Merispordi Selts). Monotüüp XV grupis hoidsid juba esimesest päevast liidrikohta tiitlikaitsjad Olev Oolup ja Andrus Padu (Jahtkulbi Dago). Oolup / Padu paatkond pälvis lisaks meistritiitlile ka Erik von Holsti rändkarika. DN-klassis tõusis kõrgeimale pjedestaaliastmele Argo Vooremaa (Kalevi Jahtklubi), DN-juunior klassis Eigo Helimets (Jahtklubi Merikotkas).

Laupäeval Orissaares alanud kahepäevastel võistlustel peeti täna kolmes jääpurjetamisklassis teine ja ühtlasi viimane võistluspäev. Kokku õnnestus kahe päeva jooksul kõikides gruppides teha piisav arv sõite –  Monotüüp XV klassis kuus; DN-klassis seitse; klassis Ice Optmisist kümme. Kui esimesel päeval sai iga paadiklass ületada finišijoone viiel korral, siis tänane tuuline ilm ja raskemad ilmaolud tingisid asjaolu, et kõiki esialgu kavandatud sõite ei olnud siiski võimalik teha.

Pjedestaalikohtadele võideldi end kahe päeva jooksul toimund sõitude põhjal järgmiselt:

Ice Optimist: Karl Ader (14punkti), Jorgen Kuivonen (16 punkti), Lisbeth Taggu (17 punkti).

Monotüüp XV: Olev Oolub / Andrus Padu (7 punkti), Robert Skiwinski / Peeter Siniväli (10 punkti), Bernhard Rost / Ergo Kosk (13 punkti).

DN-klass: Argo Vooremaa (9 punkti), Vaiko Vooremaa (13 punkti), Artis Berzins (14 punkti).

DN-juunior; Eigo Helimets (35 punkti), Joosep Laus (59 punkti), Rasmus Maalinn (60 punkti).

Erik von Holsti Karikavõistlustega meenutatakse Monotüüp-XV jääpurjekaklassi konstrueerijat Erik von Holsti. Erik von Holst sündis 30. augustil 1894 aastal Vaivara vallas baltisakslaste perekonda. Ta oli kuulus purjetaja ja jahtide konstrueerija, kes esindas purjetajana Eestit Olümpiajoll klassis 1936. aastal toimunud suveolümpiamängudel. Kõige kuulsam tema poolt konstrueeritud jääpurjekaklass Monotüüp-XV (1932.a) on aktiivselt tegev klass ka tänapäeval.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.