main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mati Rüütel poisse juhendamas. Alver Kivi

Mati Rüütel poisse juhendamas. Alver Kivi

Orissaare võõrustas rahvusvahelist korvpalliturniiri

Kategooriad: Korvpall
Autor: Alver Kivi
30.09.2019
09:14

Nädalavahetusel võõrustas Orissaare spordikooli korvpalliosakond Baltimaade poiste korvpalliliiga U16 vanuserühma etappi. Turniiril osalesid võistkonnad Eestist, Lätist ja Soomest.

“Meie jaoks ei ole tavapärane, et rahvusvahelisel tasemel mänge Orissaares mängitakse ja Balti liiga etapi korraldamiseks saime õiguse esimest korda,” rääkis treener Mati Rüütel, lisades, et klubile on oluline sellist turniiri võõrustada.

“See on ikkagi teistmoodi, sest tavaliselt me peame ise igale poole reisima. Eelmisel aastal käisime kolm korda Riias, seekord saime korra ka kodus mängida. Siin saavad ka pealtvaatajad näha, mis tasemel mänge me mängime ja see on ka poistele väga hea. Tase on tugev ja hetkekski ei anta võimalust pisut lõdvemaks lasta.”

Orissaare sport sai oma ainsa võidu  Basketbola klase üle 65:47. Kaotused tuli vastu võtta Espoo Basket Teamilt 37:70, Pälkäneen Luja-Lukkolt 33:72, Erkmaa 2004-lt 36:57 ja BC Starilt 43:70.

Mati Rüütel ütles, et kokkuvõttes on üks asi võidud ja kaotused, teine asi on saadavad kogemused ning võimalus areneda läbi mängude tugevate vastastega ja viimane on isegi olulisem. “Poistele on enesetunde pärast ka võit muidugi oluline,” lausus ta.

Orissaare võistkonnas mängis ka Pärnu poisse, kuid Mati Rüütli hinnangul see kokkumängu ei pärssinud. “Meil on koolivaheajal laagrid ja teist aastat mängime koos,” selgitas ta. “Pigem on meie võistkond pisut hõre ja oleks vaja mõnda pikemat mängijat. Võistkonnas on ka liidermängijate ja pingil olevate poiste vahe liiga suur, aga üldiselt vajavad kogemusi kõik.”

Mati Rüütli sõnul on tööd vaja jätkuvalt teha põhiasjadega ning kõike tuleb teha kiiremini. “Õpetada tuleb ikka korvpalli põhioskuseid püüdmist, läbimurdmist, viskeid ja tehnikat,” märkis ta.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.