main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Risto Lillemets. Marko Mumm/EKJL

Risto Lillemets. Marko Mumm/EKJL

Olümpiakomitee toetus neljale saarlasele

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
03.09.2020
08:21

EOK tippspordikomisjon kinnitas olümpiaettevalmistuse programmist ning noorte saavutusspordi toetussüsteemist toetust saavate suvealade sportlaste ja treenerite uued nimekirjad, mis hakkavad kehtima 1. septembrist.

B-taseme toetuse saab vehkleja Kristina Kuusk, C-taseme toetuse saavad jalgrattur Mihkel Räim ning kergejõustiklased Tiidrek Nurme ja Risto Lillemets.

Olümpiaettevalmistuse toetuste eesmärk on tagada olümpiamängude koondisesse nimetatud või sinna pürgivatele tippsportlastele treeningettevalmistuse kulude katmine (sh tulu- ja sotsiaalmaksuga maksustatavad toetused), olümpiamängudeks ettevalmistust juhtivate treenerite kindlustamine töötasuga ja meditsiinilise teenindamise süsteemi ning antidopingualase tegevuse toimimine.

Eesti Olümpiakomitee tagab olümpiaettevalmistuse Rahvusvahelise Olümpiakomitee ja Eesti Olümpiakomitee omavahendite abil, hasartmängumaksust laekuvate vahendite ja riigieelarveliste toetuste abil.

Toetussüsteemi aluseks on sportlaste uuenenud tasemejaotus, fikseeritud kuu- ja aastatoetuste mahud varasema koefitsiendipõhise süsteemi asemel ning spordialade peatreenerite toetamise asemel sportlaste individuaalsete treenerite toetamine.

Sportlased saavad toetust vastavalt tasemele, mille määravad saavutatud tulemused (summad ühes kuus)*:

A-tase

OM ja MM 1. koht: palgafond* 4000 EUR ja ettevalmistustoetus 2200 EUR

OM ja MM 2.-3. koht, EM 1. koht: palgafond* 2500 EUR ja ettevalmistustoetus 2200 EUR

B-tase

OM 4.-10. koht, MM 4.-8. koht, EM 2.-3. koht: palgafond* 1600 EUR ja ettevalmistustoetus 1400 EUR

C-tase

OM-kandidaadid: alates 2019 jaanuarist on ettevalmistustoetus 1000 EUR

C+ (erand)

EOK tippspordikomisjoni eriotsusega määratud toetus maailma paremikku kuuluvatele Eesti sportlastele, kes süsteemi kohaselt peaksid saama C-taseme toetust, kuid erandkorras saavad B-taseme ettevalmistustoetust 1400 eurot kuus.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.