main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Avapäeval uudistajaid jagus. Alver Kivi

Avapäeval uudistajaid jagus. Alver Kivi

Näitus Saarte mängudest võtab võistluste 30 aastat kokku

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
03.12.2021
09:59

Kuna saarlased käisid Saarte mängudel esimest korda 1991. aastal Ahvenamaal ja tänavu mõõdus seega selle ettevõtmise algusest 30 aastat otsustas Saaremaa Saarte Mängude Assotsiatsioon (SSMA) avada spordihoones teemakohase näituse, mis on üleval kevadeni.

„Täna on Saarte mängudest saanud üks väga tore ning elujõuline traditsioon ja loodan, et see jätkub veel aastaid,“ rääkis näituse kokku pannud SSMA juhatuse esimees Mati Mäetalu. „Kui mõelda Saaremaa spordile laiemalt, siis on Saarte mängude traditsioon ka meie spordis väga tähtsal kohal, sest ei ole teist sellist võistlust, mis toob üle kahe aasta kokku kümnekonna ala esindajad ja oma ala parimad tegijad, et siis minna koos võistlema.“

Mati Mäetalu sõnul on Saarte mängudel kaaslaste võistlemisele kaasaelamine ning delegatsiooni ja kogukonna tunne seal väga tugev. „Kes mängudel pole ise käinud ja kõike läbi elanud see ei oska väga hästi ette kujutada, mis need Saarte mängud on,“ lausus ta.

Kuressaare spordihoone teisel korrusel avatud näitusel Saarte mängudest on huvilistele vaatamiseks saarlaste võistlusdressid, võistlustel võidetud medalid, erinevad meened ja fotogaleriid.

„Suuresti sellest, et 30 aastat mõõda sai, tekkis mõte korraldada näitus, mis pakub äratundmisrõõmu nendele, kes on nende võistlustega seotud olnud ning mängudel käinud ja kindlasti neile, kes nendest midagi ei tea ja neid inimesi on päris palju. Loodetavasti aitab see näitus uusi huvilis juurde tuua,“ rääkis Mäetalu.

Mati Mäetalu ütles, et näituse idee tekkis jaanuaris ja veebruaris-märtsis hakkas materjalide kokku saamine. „Vahel oli see päris suur peavalu ja kõige rohkem võttis aega medalikomplektide kokkusaamine kõikidelt mängudelt,“ rääkis Mäetalu, lisades, et iga asi räägib näitusel oma lugu.

„Kui vaadata seda kuidas näitus välja näeb, siis ise olen rahul. Siin laual on ka üks kaustik ja kui keegi leiab vigu saab sinna kirja panna. Kui keegi leiab kodust asju, mis võiks ka näitusel üleval olla siis on need teretulnud ja püüame ära sättida.“

Mati Mäetalu avaldas lootust, et noored, kes spordihoones trennides ja võistlustel käivad saavad näituselt indu harjutamiseks, et edaspidi Saarte mängudele pürgida.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.