main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Naistele mölkkys kolmikvõit

Kategooriad: Mölkky
Autor: Alver Kivi
06.09.2022
08:47

Tallinnas Kadrioru pargis mängiti esimesed Eesti meistrivõistlused mölkky naiste üksikmängus, võistlust nimetati ka Rooside turniiriks, kuna Presidendi lossi rooside aed oli kiviviske kaugusel.

Võistlust alustas hommikul 46 nais mängijat, kes oli jaotatud kaheksasse alagruppi. Saarlannasid oli osalemas kümme. Neist lausa üheksa läbisid edukalt alagrupiturniiri ja pääsesid play-offi ehk 32 parema sekka.

Enne otsustavaid mänge selgitati ka kaunemaid, nimelt olid mõnda aega juba võistlejate seas ringi käinud pesueht missid ja missised selle ala Eesti maailmast, kes võistluste käigus valisid mängijate seastnominente.

Kokku oli viis kategooriat ja siingi riisusid “koore” saarlannad, nimelt võistluste printsessiks valiti Cristin Lepp, Fitness missiseks valiti Heddi Pruul ja mölkky missiseks Annemari Pruul.

Show otsas ja otsustavad mängud ees – esimene poolfinaal Cristin Lepp vs Keits Voistla Jõhvist ja teine poolfinaal Margit Lepp vs Maie Ader, seega kolm saarlannat veel konkurentsis.

Maie Ader varem Eesti meistriks tulnud Margit Lepal kuldset duublit teha ei lasknud, 2:0 võit Aderile ja tasuks finaalikoht.

Teine poolfinaal, kas finaalist saab saarlannade siseasi või mitte. Peale kahte mängu seis 1:1, kolmandas mängus aga näitas Cristin Lepp paremat täpsust ja võit 2:1 temale ning koht finaalis auga välja teenitud.

Kolmanda koha mäng taaskord intrigeeriv, Margit Lepa vastane Keits Voistla, – küsimus ka kogu pjedestaal Saaremale või mitte? Mõlemapoolses tasavägises mängus on lõpuks kindlam Margit Lepp ja saarlaste imelised seiklused Kadriorus mölkkyt mängides on saanud uhke peatükki  – kolmikvõit on kindel.

Finaal, Maie Ader vs Cristin Lepp, kes keda. Terve päeva enesekindlalt ja tasa ja targu mänginud Maie Ader seekord Cristin Lepal end üllatada ei luba, võit temale, seega ajalugu algab just nii, esimene Eesti naiste mölkky meister üksikmängus on Maie Ader, lisaks on ta ka Rooside turniiri võitja ning viib koju kaasa aastaks Rooside turniiri rändakarika.

Teine koht Cristin Lepp ja kolmas koht Margit Lepp.

SK Kaarma

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.