main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Anna Ushenina maletamas. Wikipedia

Anna Ushenina maletamas. Wikipedia

Naiste maailmameister tuleb Saaremaa Malefestivalile

Kategooriad: Male
Autor: Alver Kivi
01.06.2021
10:57

Reedest pühapäevani Kuressaares mängitavale 2. Saaremaa Malefestivalile tuleb ise osalemissoovi avaldanud Ukraina suurmeister ja 2012.-2014. aasta naiste maailmameister Anna Ušenina.

Anna Jurijivna Ušenina võitis Euroopa naiste meistrivõistlustel 2016. aastal kuldmedali ning 2008. ja 2018. aastal pronksmedali. Naiste maailmameistrivõistlustel jõudis Ušenina 2008. aastal MM-i turniiril Naltšikis veerandfinaali. 2012. aastal MM-i turniiril Hantõ-Mansiiskis alistas finaalis Antoaneta Stefanova ja tuli maailmameistriks.

Ušenina sai FIDE-lt 2001. aastal naiste rahvusvahelise meistri, 2003. aastal naiste suurmeistri, 2007. aastal rahvusvahelise meistri ja 2012. aastal rahvusvahelise suurmeistri nimetuse., vahendab wikipedia.

Turniiri peakorraldajale on ise osalemise soovi avaldanud veel Hollandi suurmeister Sergei Tiviakov. Urmas Randma sõnul toovad nii Anna Ušenina, kui Sergei Tiviakov turniirile väga kõva taseme ja lisavad kindlasti konkurentsi.

„Saaremaa kutsub maletajaid,“ märkis Urmas Randma, kes ei oska täpselt öelda, miks soovitakse Saaremaale mängima tulla, kuid kindlasti on see kompliment korraldajatele ja siinsele positiivsele õhkkonnale.

„Eelarve on küll nüüd lõhki, aga sellistele mängijatele ei taha ei ka öelda. Kindlasti on oma osa sellel, et esimene turniir õnnestus hästi. Aga rolli ei mängi mitte ainult hea korraldus vaid ka eksootika ja Saaremaa on ilus koht. Samas on kõigil mängunälg, sest maletajad on internetis mängimisest väsinud ja nagu kevadised mullikad soovivad nüüd karjamaale saada.“

Urmas Randma ütles, et kohal peaks olema 14-15 suurmeistrit ja mõned kõvad mehed on veel soolas. Paraku on oma jälje maletajate turniirile tulekul jätnud siiski ka Covid-19. Reeglid on väga ranged ja koroonatestid on kallid. Nii jääb just soomlaste osavõtt tänavu tagasihoidlikumaks.

„Koroonatingimustes on keeruline paremat tahta ja raha pole ka niipalju, et kõiki kutsuda,“ lausus Randma, kelle sõnul on tänavuse turniiri eelarve 25-30 000 eurot ja auhinnafond on korralik.

„Tippsuurmeistritel on lihtne reegel, et korraldaja maksab nende kulud kinni lennujaamast lennujaamani ning neile makstakse stardiraha. See on terves maailmas nii ja on ka meil,“ märkis korraldaja.

Urmas Randma hinnangul oli eelmisel aastal õige otsus kutsuda mängima ka Eesti oma vanu tegijaid, kes muidu ei tuleks, sest Saaremaa on kallis ja inimesed loevad raha. „Oleme teinud neile täispaketi, sest ka omasid tuleb austada ja see on neile kompliment,“ rääkis Randma, lisades, et mullusest on tagasiside olnud hea, sest ka naiste maailmameister sai ju kusagilt informatsiooni.

„Oleme pannud kõigile osalejatele Saaremaa poolse kingituse mälestuseks kaasa ja see töötas. Väikesed asjad on kokkuvõttes suurelt tagasi toonud,“ tõdes Urmas Randma, lisades, et kindlasti hoitakse kõrget taset ka sel aastal.

Saarlastest olid teisipäevase seisuga end kirja pannud välk- ja kiirmaleturniirile Aivar Sõrm, Milde Burkova, Martin Kallas, Rain Kilumets ja Ilkka Mustonen, kokku seni 71 maletajat.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.