main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Andres Kuusk mõtlemas. Erakogu

Andres Kuusk mõtlemas. Erakogu

Mõttespordi viievõistluse meistrivõistlustel saarlastele kaks medalit

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
11.07.2019
09:49

Karepal toimunud Eesti mõttespordi viievõistluse meistrivõistlused paaridele said dramaatilise lahenduse, kui esimest ja teist kohta jäi lahutama vaid üks sudoku number.

Viiest alast koosneval võistlusel oli enne otsustavat sudokuturniiri reaalseid esikohavõimalusi veel kolmel paaril. Liidrikohta hoidsid Villem Mesila – Andres Kuusk, kuid alavõit sudokus tõstnuks esimeseks Martin Hõbemägi ja Timo Ilu. Reaalsed šansid Eesti meistritiitlile olid veel ka paaril Kuno Kolk – Georg-Romet Topkin.

Need kolm paari olid parimad ka sudokudes, kusjuures eriti head kiirust näitasid Hõbemägi-Ilu, saades kirja parima aja ning tundus, et viievõistluse meistritiitel kuulub neile. Paraku leidsid kohtunikud aga ühest nende lahendatud sudokust hooletusvea.

Selgus, et 14st sudokust oli 13 lahendatud korrektselt ning ka 14. olid 80 numbrit 81st õiged, kuid just kõige viimase sudoku kõige viimast numbrit kirjutades oli kiirustades viga tehtud – see imepisike eksimus maksis Hõbemägi-Ilule meistritiitli ning neil tuli leppida hõbemedaliga Villem Mesila ja Andres Kuuse järel. Kohapunkte kogusid võitjad lõpuks 153 ning hõbemedalistid 144. Pronksmedalid võitsid Georg-Romet Topkin ja Kuno Kolk 142 punktiga.

Parimad noored olid üldarvestuses neljanda koha saanud Markus Ikla – Ardi Raag 132 kohapunktiga. Meistrivõistlustel osales 29 paari ja võisteldi Lines of action’is, kabes, males, sudokus ja gomokus.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.