main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mölkky mängimisega soovitakse koguda 1,3 miljonit õueminutit

Kategooriad: Mölkky
Autor: Alver Kivi
31.05.2021
10:53

Eesti Mölkky Klubide Liit (EMKL) koos Saaremaa, Hiiumaa ja Haapsalu aktiivsete, Mölkky mängu harrastavate,  spordiklubide ja ühingutega korraldab sel suvel üle-eestilise liikumiskampaania, et leevendada koroonaajal tekkinud kehalise ja vaimse tervise muresid läbi meeleoluka õuemängu Mölkky.

Alates 1. juunist käivitub üle-eestiline suur Mölkky suve väljakutse, kus Eesti Mölkky Klubide Liit koos kohalike klubide, arendavate mängude pakkuja Insplay ja Tactic-uga kutsub kõiki Eestimaa elanikke mängima Mölkkyt. Koos soovitakse leevendada koroonaajal tekkinud vaimse tervise muresid ja luua positiivsust läbi sportliku vabaaja tegevuse. Ühiseks eesmärgiks on püstitatud koguda iga Eestimaa elaniku kohta vähemalt ühe minuti ehk 1 339 293 õueminutit.

„Meie eesmärk on pakkuda inimestele võimalust veeta ühiselt aega pere või sõpradega ja liikuda õues. Mölkky annab selleks ideaalse võimaluse, kuna tegemist on kogupere mänguga, mis sobib igas vanuses, pikkuses ja kaalus inimestele. Lisaks tahame selle väljakutse raames tutvustada Mölkky erinevaid mängimisvõimalusi ja miks mitte muuta Mölkky mäng eestlaste nö suviseks rahvusspordiks, et luua uut kasvulava ka meistrivõistlusteks. Vähesed teavad, et Mölkky mängus toimuvad ka Maailma Meistrivõistlused ning erinevad rahvusvahelised võistlused nii Euroopas kui ka Aasias. Eesti on 2022. aastal korraldamas Mölkky Euroopa sisemeistrivõistluseid Saaremaal,“ selgitab Eesti Mölkky klubi liidu president Märt Niinemägi.

Väljakutse kestvus on 1. juuni – 31. august ja selle aja jooksul soovitakse kokku koguda vähemalt 1 minuti iga Eestimaa elaniku kohta ehk 1 339 293 õueminutit. Väljakutses osalemiseks peab soetama endale või otsima kapist üles Mölkky mäng, selgitama välja võtja ning seejärel üles laadima EMKL Facebooki lehele pildi mängu situatsioonist ning kirjutama kommentaaridesse mitmekesi + mitu minutit mängiti. Mängulusti üleval hoidmiseks loosib liit igal nädalal välja erinevaid auhindu. Peaauhinnad on välja pannud MyFitness.

Mölkky – mäng, mis loob meeleolu! Panustame üheskoos Eesti inimeste õueminutitesse.

Rohkem infot väljakutse kohta leiab www.molkkysuvi.ee lehelt.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.