main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saarlaste sissemarss Gotlandi Saarte mängudel. Alver Kivi

Saarlaste sissemarss Gotlandi Saarte mängudel. Alver Kivi

Millist võistlust tahavad valla spordijuhid eelarvesse?

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
12.08.2018
10:42

Kuna on käimas Saaremaa valla uue eelarve koostamine, siis küsis Saaremaa spordiportaal  spordiosakonna inimestelt, millised on need ettevõtmised ja spordivõistlused, mis nende isiklikul hinnangul peaks kuuluma ka eelarve reale?

Abivallavanem Helle Kahm ütles, et pilt on päris kirju. “Sellised mängud nagu olid need veteranide võistlused võiks kindlasti olla ja spordiliidu poolt Saaremaal korraldatavad sisemängud,” lausus ta.

“Spordijuhina arvan, et mida rohkem saame sporti toetada seda parem. Täna on meil olemas spordiosakond ja peame vaatama palju on raha ja sündmused ritta panema. Kõrvalt tuleb palju alternatiivseid alasid, aga probleemiks on see, et kui on palju asju, siis on supp lahja. Aga ka Saaremaa võrkpall vajab üldiselt toetust ja seda me ka teeme ning olen selle poolt igati.”

Osakonnajuhataja Mihkel Tamm ütles, et kui me vaatame, siis on üks olulisemaid ka Eesti spordi mõistes Saaremaa ralli. “Teisest küljest anname neile suure raha, aga vald kannab ka mitmed kulud ja siis ma võib-olla natuke kahtlen,” märkis ta, lisades, et ralli on samas kindlasti üks ürituste lipulaevasid.

“Teiseks on meil väga kihvt asi kolme päeva jooks, mis minu silmis võiks jääda valla toetatud ürituseks, kui vaadata kui palju ta inimesi siia toob. Aga mis mulle meeldiks veelgi rohkem on see, et kui Muhu väina regatt kindlasti Saaremaalt läbi käiks.”

Spordinõunik Marden Muuk ütles, et oluline oleks välja ehitada ennekõike korralik standardmõõtmetega 8X25 meetrine ujula ja taaskäivitada Saaremaa velotuur. “Mõne suurvõistluse toomine ja miks mitte Saarte mängud 2026,” lausus ta. “Kui suudame muud asjad kokku panna, siis ei tohiks olla takistuseks. Aga see võiks olla ka mingi teine suur üritus, mis oleks pisut teistmoodi, ma ei mõtle rallit aga uuenduslik ja näitab teist nurka ka.”

Sporditööspetsialist Rasmus Tüüts pakkus, et eelarves võiks kindlasti olla võistlemine Saarte mängudel ja kõik mis puudutab Saaremaa välismaal esindamist. “Lisaks Saaremaa võrkpalliklubi ja koostöö peaks olema tugevam, sest kui asi on eelarves sees annab see klubile enesekindlust. Noorte maakondlikud võistlused, sest suur töö käib vahendite leidmiseks. Kui vahendid on olemas on ürituse korraldamine mugavam ja saab keskenduda millelegi muule.”

 

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.