main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mihkel Tanila hinnangutes on positiivset vähe. Alver Kivi

Mihkel Tanila hinnangutes on positiivset vähe. Alver Kivi

Mihkel Tanila: profisport tuleb mõneks ajaks unustada

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
02.04.2020
08:47

Eelmised kaks hooaega Saaremaa Võrkpalliklubis mänginud ja tänavu Tartu BIGBANK meeskonda esindanud Mihkel Tanila vaatab võrkpalli lähitulevikku mustades toonides, sest midagi positiivset praegusel hetkel ei terenda.

„On keeruline, sest keegi ei oska öelda, kui kaua see kõik kestab ja mis see kaasa toob,“ tunnistas Mihkel Tanila, lisades, et tegelikult on spordis üle maailma keeruline ja Eesti pole siin erand.

„Eestis võib see kriis kohe päris mitmel klubil jalad majanduslikult alt lüüa ja pole ju kellelegi teada, kes saavad edasi mängida. Ja kui jääbki mõni klubi, kes oleks võimeline jätkama, siis ei pruugi tal olla vastaseid kellega liigat mängida ja kellega tiitlite nimel võidelda. Selleks on vaja ikka ka teisi klubisid.“

Mihkel Tanila hinnangul on keeruline öelda, kui palju meeskondi peaks olema, et liiga enam-vähem toimiks, kuid minimaalselt võiks ikka neli olla. „Meie klubid ju ise eksisteerimiseks raha ei teeni ja sõltuvad sponsorite panusest,“ märkis temporündaja. „Kui aga need ettevõtted, kes on seni võrkpalli toetanud on ka ise majanduslikult raskustes, siis on kindlasti sport see, kuhu raha ei panda.“

Mihkel Tanila tõdes, et võrkpalluritel tuleb hakata vaatama endale teisi väljundeid, sest senisel profitasemel jätkamisel puuduvad vähemalt lähiajal võimalused. „Kes soovib saab mängida oma lõbuks ja ajaviiteks amatöörina ning profisport tuleb mõneks ajaks unustada,“ lausus Tanila, kelle sõnul oleks ju väga hea, kui teaks lahendusi.

„Aga kahjuks spordi kohapealt neid hetkel küll ei ole. Esmalt oleks vaja majandus korda saada, et ettevõtted saaksid hakata jälle sporti toetama. Riigilt siin suurt abi loota ei ole.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.