main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mihkel Räim raskel tõusul. Alver Kivi

Mihkel Räim raskel tõusul. Alver Kivi

Mihkel Räim vormistas saarlaste esimese kulla temposõidus

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
09.07.2019
23:17

Gibraltaril toimuvatel Saarte mängudel võitis 21 km pikkuse temposõidu Mihkel Räim, kes tõi sellega Saaremaale sellel alal ajaloo esimese kuldmedali.

“Kõige vingem asi selle juures on see, et tegime seda mida pole kunagi varem tehtud,” rõõmustas igapäevaselt Israel Cycling Academy meeskonnas sõitev Saaremaa esirattur. “Esiteks tiimimedal, mis on juba saavutus, aga individuaalne kuld on midagi teistsugust, sest ma ei ole eraldistardi sõitja. Võit oli siiski üllatus, sest ma arvasin et üks Fääri saarte mees vajutab midagi ulmelist.”

Seekordsete mängude temposõidu rada oli kõigist senistest erinev ja kindlasti raskem, sest distantsi lõpus ootas rattureid pea 4 km pikkune karm tõus. Seepärast kuldmedal eraldistardis enne võistlust Mihkel Räime plaanidesse ei kuulunud, küll aga panustati meeskondlikule medalile.

“Ei osanudki midagi oodata,” lausus ta. “Me teadsime seda tõusu niipalju kui netist olime vaadanud, aga üks asi on seda seal näha, teine asi ise kogeda. Eks oma tunde järgi pidi seda sõitu minema.”

Mihkel Räime sõnul pidi end siiski tagasi hoidma, sest protsentuaalselt võttis see raske tõus sõidust väga suure osa. “Aga samas ei saanud ka väga aeglaselt sõita ja pidi oma keha tunnetama,” märkis rattur, lisades, et ta ei läinud kusagil üle piiri, tunnetas oma jõudu ja suutis ühtlast hoogu hoida.

“Ega ma ei ole väga palju sellist tõusu sõitnud, sest kui ma tavaliselt kusagil velotuuril sõidan, siis olen enamasti kas maha jäänud ning abistan meeskonda ja võtan juba rahulikult. Mulle see eraldistart täitsa meeldis.”

Mihkel Räim läbis võistlusmaa 37.42,24-ga edestades Guernsey rattur Sam Culverwelli, kes kaotas talle teisena 8 ja Isle of Mani meest Adam Scarffe, kes jäi maha juba 28 sekundit. Oskar Nisu oli 9. +1.42, Steven Kalf oli 12. +2.01 ja Jörgen Matt oli 20. +3.23.

“Mul vedas ka stardipositsiooniga,” lausus Mihkel Räim. “Üks eelmistel mängudel eraldistardis viienda koha saanud Mani mees oli minu ees ja ma aimasin, et ta võib täna medali peale sõita. Ta oli mulle orientiiriks ja sain vaadata, kui palju ma talle kaotan või teda võidan. Tänu sellele oskasin end paremini jagada.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.