main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Tõusul. Israel Start-Up Nation

Tõusul. Israel Start-Up Nation

Mihkel Räim võitles Hispaanias rattaprobleemidega

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
30.10.2020
08:06

Vuelta üheksanda 157,7 km pikkuse etapi võitis grupifinišis sakslane Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe), Israel Start-Up Nation rattur Mihkel Räim finišeeris peagrupis 38. kohal.

„Võimalik, et tuuri kõige kergem päev,“ tõdes Mihkel Räim. „Jooksikud said kohe alguses minema, peagrupp lasi suure vahe sisse ja seejärel hakati olukorda kontrollima. Kuna ees oli ainult kaks meest, siis paanikat polnud.“

Mihkel Räime sõnul oli tal natuke ebaõnne. „Sõidu keskel tundsin peale kurvi, et ratta lenks on kuidagi vedel ja liigub liiga palju. Tuli välja, et lenks oli põhimõtteliselt pooleks. Üritan natuke selgitada, olukord oli üsna tõsine ja võinuks kurvalt lõppeda. Näiteks kui autol tuleb sõidu ajal rool küljest ära, siis on veidi kehvasti. Ilmselt oli mul mõra sees juba mõni päev tagasi, väga vedas, et selle avastasin ja midagi ei juhtunud,“ rääkis rattur.

Nii tuli Mihkel Räimel vahetada ratast, kuid sellega kaasnesid uued probleemid. „Kuna ma polnud seda ratast elus kordagi kasutanud, siis sadul tundus olevat 2-3 mm liiga kõrge, pluss miskipärast oli kõige suuremaks hammasrattaks ees 53, mitte 54 nagu ma olin soovinud. Üks hammas selliste kiirustega võib natukene mõjutada küll,“ selgitas ta.

„Ühesõnaga lõpp läks samuti aia taha, olin liiga taga ja arvasin tegelikult, et suure tee peal jookseb punt korra kokku, aga seda ei juhtunud. Viimasel kilomeetril üritasin positsiooni parandada, aga sain aru, et sealt ei tule midagi. Üksi oli keeruline ja paras loterii.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.