main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mihkel Räim (vasakul) trennis. Cycling Academy

Mihkel Räim (vasakul) trennis. Cycling Academy

Mihkel Räim: tahan startida Itaalia velotuuril

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
10.12.2017
14:26

Jalgrattaportaalile cyclingnews.com antud intervjuus tunnistab Israel Cycling Academy meeskonnas pedaaliv jalgrattur Mihkel Räim, et tal on olemas kiirus, et paljusid konkurente finišis edestada, kuid noor eestlane ei ole end kunagi pidanud tõeliseks sprniteriks. Nii tahab ta 2018. aastal saada veelgi kiiremaks ja startida Itaalia velotuuril.

“Tahan tegeleda oma sprindi arendamisega,” lausus ta. “Sel aastal ei olnud minu prioriteediks olla ainult sprinter. Mul oli erinavid võistlusi, kuid nüüd näen, et võin olla ka sprinter.”

Israel Cycling Academy meeskond astus tundmatusse, kui liitus sel aastal Pro Continental taseme võidusõitudega. Teekonnal oli alju väljakutseid, kuid hooaeg lõpetati kuue võiduga ja Räim sai esimese kirja Tour de Azerbaijanil mais ja kirjutas pooled oma nimele. Räime sõnul ei olnud ta aasta algul parimas vormis, kuid Aserbaidžaanis murdis ta ukse lahti.

Meeskond panustas saarlasele palju ja mehed tegid tema heaks ka tööd. “Mulle meeldis, kui poisid minu eest hoolitsesid,” rääkis ta. “Minu ülesanne oli püsida grupis ja kui pidin peatuma, siis tegid nemad seda koos minuga. Nad tõid mulle vett ja muud vajalikku, kuid siis ma teadsin, et viimased 200 meetrit olen üksi ja kui ma ei võitnud, siis vedasin neid alt. See oli suur kohustus, kuid mulle pinge meeldib.”

Mihkel Räim rääkis, et tahab saada järgmisel aastal tänavusest rohkem võite. “Mulle meedliks võita, kui on porine rada ja võistlus käib klassikalises stiilis,” märkis ta, lisades, et oli kaks korda sellele lähedal, kuid eduks on vaja ka õnne.

Üks tema suuremaid eesmärke saab olema võistelda mais Giro d’Italia. Meeskonna viimaste aastate edukaima sõitjana peab ta olema sellel mainekal võidusõidul parimas konditsioonis.

“Kui ma olin väike, siis unistasin Giro’st,” lausus Mihkel Räim. “Ma ei tea miks, sest minu jaoks oli ikkagi number üks Tour de France. Kaks nädalat tagasi mõtlesin, et kui Giro stardib Israelist, siis avaneb ka minul võimalus osaleda ja suudan teha midagi erilist. Aga ma olen kahe jalaga ma peal ja vaatame kuidas asjad arenevad. ”

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.