main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mihkel Räim Eurospordile: loodan viimase minuti imele

Kategooriad: Jalgrattasport
Autor: Alver Kivi
20.11.2020
08:32

Eesti üks edukamaid tegevrattureid Mihkel Räim andis intervjuu Briti Eurospordile, kus rääkis peaasjalikult sellest, milline olukord valitseb ratturite turul ja miks tal järgmiseks hooajaks lepingut ei ole, vahendab Marathon100.

„Minu eesmärk oli saada leping enne Vueltat, et saaksin rahuliku südamega võidusõidule keskenduda. Kuid seda ei juhtunud,” nentis Räim, kelle leping Israel Start-Up Nationiga lõpeb käesoleva aastaga.

„Pärast esimest puhkepäeva lülitasin aju välja ja keskendusin ainult sõitmisele. See oli raske, sest söögilauas ja meeskonnabussis rääkisid teised ratturid palju järgmisest hooajast. Sellest, et milliste ratastega nad sõitma hakkavad, milliseid riideid kandma hakkavad jne Siis mõistad, et sul ei ole midagi ja käes on juba november. See ei olnud sugugi lihtne. See pani mind tundma, et ma ei ole piisavalt hea, et olla profirattur.”

Räime sõnul püsis suvel võimalus, et Iisraeli klubi pakub talle uut lepingut, kuid pärast Chris Froome’i värbamist tiimi prioriteedid muutusid. “Kohtumised (klubi juhtkonnaga) olid pinnapealsed ja konkreetset pakkumist ei tulnud. Mulle öeldi, et mind on keeruline hoida, kuid võib-olla on see võimalik. Mõistan, et tiimi filosoofia muutus palju, kuid usun, et oleksin neile kasulik rattur. Et aitaksin liidreid ja saaksin väiksematel võistlustel ise võimaluse. Meeskonnal on aga teised plaanid,” rääkis Räim.

Räime sõnul eelistavad Itaalia ja Prantsuse tiimid kohalikke rattureid, kuid eestlane loodab viimase minuti imele. „Olen ikka veel noor ja siiralt tunnen, et ei ole veel maksimumini jõudnud. Eriti veel pärast oma esimese suurtuuri lõpetamist. Tahan näha, kas see andis minu tasemele positiivset efekti. See oli niivõrd raske, et on peaaegu võimatu, et Vuelta ei aidanud mu arengule kaasa. Ausalt, usun, et väärin kohta proffide hulgas,” sõnas Räim.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.