main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mihkel Aksalu soojendusel. EJL

Mihkel Aksalu soojendusel. EJL

Mihkel Aksalu on koondise mängude eel enesekindel

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
08.10.2018
21:16

Eesti koondise esikinnas Mihkel Aksalu on võrreldes septembrikuise koondiseaknaga paremas seisus – Soomes SJK-s on ta viimases neljas mängus algkoosseisu kuulunud, vahendab soccernet.

Juuli keskpaigast septembri keskpaigani istus Aksalu Soomes pingil, kuid pärast kahte koondisemängu on peatreener ta taas postide vahele ennistanud. Aksalu sõnul ei ole aga midagi muutunud.

“Kui pandi pingile, ei räägitud midagi, kui pandi mängima, ei räägitud midagi,” nentis Aksalu. “Tegin oma tööd nii hästi kui oskasin. Ega see suhtlus midagi ei aita. Kui peatreener otsustab sind pingile panna, siis nii on.”

“Need mängijad, kes hetkel meeskonda aidata ei saa, on tavaliselt pingil ja seda mingisuguse põhjusega … Kõik on täiskasvanud inimesed, neid asju ei peaks selgitama. Koduklubi koha pealt arvati siis, et [pingile panemine] on parim variant, mida teha, nüüd aga mind mängitada. Minu positsioonis ei ole see midagi muutnud.”

Kas see oli Aksalule üllatuseks, et ta koha tagasi sai? “Jah ja ei. Arvestades, et tulin koondisesse ja enne seda ei mänginud, ja veel peale seda tegi teine väravavaht nullimängu, siis mingis mõttes oli üllatus. Teistpidi ei olnud üllatus, sest samasugust mustrit olen täheldanud ka varem. Aastaid olen mänginud, loodetavasti on aastaid veel ja kindlasti tuleb seda veel ette.”

Aksalu ees ootavad nüüdsetes mängudes ees muutused, kui Soome vastu on puudu nii Ragnar Klavan kui Karol Mets. Ungari vastu tuleb jällegi Mets tagasi.

“Ikka muudab [minu ettevalmistust] – samamoodi nagu kõikidel teistel positsioonidel. Kui tulevad uued ründajad, on poolikutel elu teistsugune, aga selle jaoks me tulemegi täna juba kokku, et võimalikult palju minuteid treeningväljakul saada ja asjad toimima panna,” rääkis Aksalu.

“Hetkel meil sellist seisu pole, kus oleks mängijaid, kes poleks kunagi koondises olnud. Nad on pikalt meiega koos olnud, teavad süsteemi, teavad taktikat. Üritame sünergia käima saada ja loodetavasti tuleb see kõik mängus esile. Ühtedega oled rohkem koos mänginud, teistega vähem, aga loodame, et üleminek on võimalikult hea.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.