main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mihkel Aksalu lahkub Seinäjoki klubist

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
16.10.2019
08:09

Alates 2013. aastast Soome kõrgliigaklubi SJK väravavahiks olnud Mihkel Aksalu (34) lahkub pärast tänavust hooaega klubist. Aksalu naaseb perega kodumaale, kus ta otsustab oma karjääri järgmiste sammude üle, vahendab soccernet.

Aksalu ajal tõusis SJK Soome tippklubiks, võites Soome meistrivõistlused, Soome karika,  hõbe- ja pronksmedalid kõrgliigas ning Soome karikas tuldi hõbedale. Ta valiti liiga parimaks väravavahiks 2015. aastal ja samal hooajal pääses ta ka Veikkausliiga aasta koosseisu.

Aksalu viimane kodumäng SJK särgis oli 13. septembril, kui mängiti VPS vastu ja viimase mängu pidas ta 21. septembril HIFK vastu. Kahjuks peab Eesti rahvuskoondise väravavaht vigastuse tõttu hooaja viimast mängu platsi kõrvalt vaatama.

“See polnud kerge otsus, kuid nüüd on see tehtud. Ainus häiriv fakt on see, et ma ei saa hooaja viimast mängu mängida. Õnneks suudan siiski väljakule kõndida ja veelkord kõigile aitäh öelda ning viimast mängu kodustaadionil nautida,” ütles SJK-st lahkuv Mihkel Aksalu klubi pressiteenistusele.

“Minu lahkumisotsus sündis, kuna tunnen, et meeskond vajab uut verd. Loodetavasti avab minu lahkumine nüüd koha uutele noormeestele, kes omakorda saavad nautida seda, mida see klubi mängijale pakub. Nende aeg on nüüd siin ajalugu teha,” rääkis ta.

“Mu leping aegub kuu lõpus ning pärast seda ei ole ma enam selle klubi liige. Pärast seda olen selle klubi toetaja ja fänn. Pole tähtis, kuhu ma tulevikus lähen, olen täiesti kindel, et jälgin kõiki SJK mänge ja tulemusi. Sellel klubil ja Seinäjokil on olnud suur osa minu elus ja need mälestused jäävad minuga,” lisas ta.

Aksalu mängis SJK särgis ametlikel võistlustel 209 kohtumist ning on sellega klubi ajaloos enim kohtumisi pidanud mängija.

“Aksalu on eriline väravavaht, kellel on elu lõpuni koht selle klubi südames. SJK-l on vedanud, et nii mitu aastat oli siin tõesti väga hea puurivaht,” ütles SJK peatreener Brian Page, kes on Aksaluga töötanud alates 2016. aastast.

“Isiklikul tasandil on olnud privileeg töötada koos temasuguse professionaaliga. Ta on suurepärane tüüp, kellel on alati kõrged standardid. Ta on lojaalne ja perekonnale orienteeritud mees. Oleme temaga lugematu arv kordi rääkinud jalgpallist ja kõigest muust. Seega tema lahkumine on suureks tagasilöögiks, kuid kõik hea saab kunagi lõpu. Ja ta lahkub siit tunnustusega ning tal ja meil kõigil on head mälestused koos veedetud,” ütles Page lõpetuseks.

SJK lõpetab tänavuse hooaja sellel laupäeval, kui kodusväljakul kohtutakse FC Lahtiga.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.