main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Märten Pajunurm võitluses palli pärast. Allan Mehik

Märten Pajunurm võitluses palli pärast. Allan Mehik

Märten Pajunurm: keegi veel hingekella ei löö

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
14.10.2020
08:17

Jalgpalli Premium liiga hooaeg läheneb lõpule, enamus kohtumisi on mängitud ja pilk turniiritabelisse näitab, et FC Kuressaare on endale tavapärasel üheksandal kohal ning heal juhul tuleb oma kvaliteeti taas tõestada üleminekumängudel.

„Mina küll kindlasti ei tunne ja usun, et ka teised mehed ei arva, et oleme tabelis meile kuuluval positsioonil,“ rääkis meeskonna kapten Märten Pajunurm, kelle sõnul ei ole keegi veel püssi põõsasse visanud.

„Oleme näidanud oma mänguga, et meil on potentsiaali oluliselt enamaks. On olnud lihtsalt keeruline periood, kus viikide eest saadud punktidega tabelis kiirelt ülespoole ei liigu, oleme olnud võitudele lähedal, kuid need on jäänud napilt saamata.“

Märten Pajunurme sõnul on tabelis punktivahed väikesed ja ühe võiduga on juba võimalik tõusta, viidates järgmisele kohtumisele Tartu Tammekaga. „Oleme optimistlikud ja kindlasti keegi veel hingekella ei löö,“ märkis keskkaitsja.

Samas on Kure nüüd 13 mängu võiduta, viimati teeniti 3 punkti 1. juulil kodus 3:0 tulemusega Tuleviku vastu. Küll on aga mängitud mitu kohtumist viiki, teiste hulgas poolitati punktid FCI Levadiaga.

Aga siit võib ikkagi järeldada, et Kuret on tabanud läbi ajaloo suvel harjumuspäraseks saanud  mõõnaperiood. Märten Pajunurm toimuvat siiski mõõnaks ei nimeta ja eelnevate hooaegadega võrdusmärki vahele ei tõmba.

„Saime Tuleviku vastu kodus suurepärase võidu ja tundus, et tavapärast suve ei tule,“ lausus ta. „Siis aga tuli meie jaoks väga keeruline mängugraafik tippsatside vastu ja järgi saime viigid lähikonkurentidega. Aga erinevalt varasemast ei ole mängutase kukkunud ja tulemused ei edasta õiget pilti.“

Aga paraku küsivad kõik meeskonna toetajad – kus on või mille taha on siis ikkagi võidud jäänud? Märten Pajunurm ütles, et ühest vastust on siin raske välja tuua, kuid probleemiks võiks olla meeste mentaalne pool.

„Muidugi hakkab see ju mõjutama, kui võit on lähedal, aga jääb ikka tulemata,“ tõdes ta. „Üksi ei ole siin midagi teha, peame sellega üheskoos ja ühtse löögirusikana toime tulema. Usun, et üks õnnestumine annab kohe vajaliku energia tagasi.“

Märten Pajunurm ei ole nõus ka väitega, et mängumootorisse tekkis mõra, kui senine kaitse tugisammas ja paljude teravate rünnakute algataja Marco Lukka FC Florasse läks. Keskkaitsja lahkumisega on üha enam hakanud pildilt kaduma ka poolkaitsja Joonas Soomre, kelle koostöö Lukkaga esile tõstis.

„Marco oli meie jaoks väga oluline lüli ja sobis meie kaitseliini,“ märkis Märten Pajunurm. „Kui me vaatame, kuidas ta praegu Floras paneb, siis muidugi on see meie mängu mõjutanud. Aga keegi peab tema koha üle võtma ja uued asjad enda omaks tegema.“

Pajunurm lisas, et kokkuvõttes pole meeskond siiski suuri saunasid saanud ja ise on vähe väravaid löödud. Samas on olulist tugevdust toonud Sören Kaldma, kes kiirelt satsi sulandus ja annab treeneritele oma laia tegutsemisampluaaga väljakul lisakäigu.

Kui hooaja algul tõi Kure mängule edu kõrge pressing, siis mida mäng edasi on efekt jäänud väiksemaks. Märten Pajunurm tunnistab, et pressingu efektiivsus on kõikunud, sest üllatusmomenti enam pole ja vastased on oma taktika vastavalt kohandanud.

„Aga me usaldame oma treenerite valikuid ja lõppkokkuvõttes on taktikalised käigud nende otsustada,“ lausus ta. „Ise tunnen, et meestes on sisu jätkuvalt olemas, nüüd on aeg lõpuks ka mõned tulemused ära teha. Paneme edukalt lõpuni ja nii kõrgele kui võimalik. Ma ei hakka kindlasti kohta ütlema, aga püsimajäämine pole küsimus ja keegi üleminekumängudele ei mõtle.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.