Marathon100 Jooksuliiga 2019 võitis Tiidrek Nurme

Kategooriad: Kergejõustik
06.02.2020
08:13

Jooksuliiga Ranking on Marathon100 poolt välja töötatud punktisüsteem, mis tugineb Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu IAAF metoodikale, kus erinevate jooksudistantside tulemused on punktideks ümber arvutatud.  Kuna vastav punktisüsteem võimaldab võrrelda erinevate distantside tulemusi omavahel, saame reastada erinevatel distantsidel võistlevad jooksjad ühte tabelisse.

Tiidrek Nurme kogus Jooksuliigas 4624 punkti (mullu 4645).  Vaatamata sellele, et punkte kogunes 21 võrra vähem, oli Tiidreku kõige parem tulemus väärt tunamullusest enam.  Kõige kõrgemad punktid teenis Tiidrek Hannoveri maratonil joostud isikliku rekordi 2:13:40 eest (946).  Aasta varem oli kõige rohkem punkte väärt Tallinna maratoni 21,1 km distantsil joostud 1:03:26 (938).  Arvesse läksid ka Philadelphia poolmaratoni tulemus 1:04:23 (924), Alpheni 20 km tulemus 1:00:57 (922), MM-võistluste maratoni tulemus 2:17:38 (918) ning Londoni 10 000 m tulemus (29.36,76; 911 punkti).

Teise koha sai Jooksuliiga arvestuses väga hea hooaja teinud Roman Fosti, kes jäi Tiidrekust maha vaid 20 punktiga. Kolmanda koha hõivas nagu tunamullugi Kaur Kivistik. Naiste vanusegrupi N50-54 võitis Liliana Torn, meeste vanusegrupi M45-49 võitis Kalev Õisnurm.

Ranking hõlmab kõiki jooksudistantse alates 400 meetrist, v.a. sprint ning tõkke-takistusjooksud.  Rankingu leidmiseks läheb arvesse iga jooksja viis kõige paremat tulemust-punktisummat antud hooajal.